Vonkajšie rolety ALUKON Vonkajšie rolety ALUKON Vonkajšie rolety ALUKON Vonkajšie rolety ALUKON Vonkajšie rolety ALUKON

Zaoblené rolety

Zaoblené predokenné rolety typu Rundroll Classic od firmy SUN SYSTEM sú obľúbili architekti, predovšetkým pre ich osobitný vzhľad a netradičný dizajn. Sú vhodné na rodinný dom, taktiež i na administratívne a výrobné budovy pre dodatočnú montáž. Zaoblené predokenné rolety majú vynikajúce izolačno-tepelné vlastnosti. Roletový box je vyrábaný v niekoľkých veľkostiach. Konštrukcia je vyrobená z extrudovaného alebo valcovaného hliníka, pomocou čoho zaručuje vysokú stabilitu a dlhoročnú životnosť výrobkov. Roletový pancier je vyrobený z plastových alebo hliníkových lamiel s polyuretanovou výplňou. Montáž je vykonaná pred okno s upevnením na okenným rám v najnutnejšom prípade je možné namontovať zaoblené rolety do otvoru alebo na fasádu. Zaoblené rolety svojím vzhľadom zaručia dokonalé zladenie s fasádou Vášho domu, vďaka možnostiam výberu z veľkého množstva dekorov imitácií drevených povrchov a farieb podľa vzorkovníka RAL.Rolety možno vybaviť integrovanou sieťou proti hmyzu.

 

Ďalšie typy vonkajších roliet nájdete v kategórii - vonkajšie rolety

 

 

Prečo zvoliť práve rolety ALUKON?

 • Kvalitná nemecká výroba Alukon
 • Hliníkové materiály s kvalitnou povrchovou úpravou
 • Viac než 20- ročná tradícia na českom a slovenskom trhu
 • Výroba presne na mieru každému zákazníkovi
 • Bez príplatku možno vyberať z niekoľkých farieb
 • Možnosť výberu akejkoľvek farby podľa RAL a NCS
 • Potiahnutie renolit fóliou podľa Vášho výberu
 • Nemecké pohony BECKER s 5 ročnou zárukou
 • Veľké množstvo elektronického príslušenstva
 • Variabialita použitia pre každý typ prekladu

 

Vonkajšie rolety ALUKON  

Rolety dodáváme od popredného svetového výrobcu roletových systémov firmy ALUKON. Všetky komponenty sú vyrobené z hliníkových komponentov s kvalitnou povrchovou úpravou. Vyberať môžete z viac ako 15 farieb roletových lamiel a z niekoľkých farieb roletového boxu a vodiacich líšt spolu so spodnou lištou. Viac ako 20-ročná tradícia na českom a slovenskom trhu Vám zaručí bezkonkurenčnú kvalitu výrobku. 


 
Trubkové pohony BECKER  

Nemecká firma BECKER dodáva kvalitné pohony a riadenie pre rolety. Vyberať môžete z niekoľkých typov pohonov - mechnický a rádiový pohon. Ponúkame bohaté elektronické príslušenstvo ako napríklad - vysielače, prijímače, spínače, riadiace relé, slnečné a veterné senzory. na pohony a príslušenstvo ponúkame nadštandardnú záruku 5 rokov.

Dopyt

V prípade, že nechcete strácať čas! Vyplňte len telefónny kontakt a my sa s Vami automaticky spojíme cez telefón, pre spresnenie Vášho dopytu.

Informácie o zákazníkovi
Nutné vyplniť
*
Nutné vyplniť
*
Nutné vyplniť
*
Nutné vyplniť
*

Maximálna veľkosť prílohy je 2MB

Odesláním této poptávky souhlasíte se zpracováním os. údajů dle zákona Zákon č. 101/2000 Sb.

Časté otázky

Máme záujem o vonkajšie rolety, zaujíma nás záruka a dodacia lehota?

Záruka na na vonkajšie rolety a ich montáž je 2 roky, záruka na pohony je 5-ročná. Ak si vyberiete vonkajšie rolety zo základných farieb boxov, líšt a lamiel môžeme vám zaistiť prevedenie do 14 dní od dátumu objednávky. Čo sa týka termínu dodania nadštandartných prevedení podĺa vzorkovníku RAL, ale potiahnutie RENOLIT fóliou, ,môže sa lehota predĺžiť až na 1 mesiac. V prípade nutnosti môže byť termín dohovorený individuálne, podĹa možností našej spoločnosti SUN SYSTEM.

Máme záujem o vonkajšie rolety, dom už máme postavený, existuje šetrný systém pre takúto inštaláciu?

Áno, je tu riešenie. Ide o dodatočnú montáž. Predovšetkým ide o predokennú roletu Standard Classic, taktiež je k dispozícii pre tento účel typ predokennej zaoblennej rolety Rundroll Classic. Vonkajšie rolety nezasiahnu do už hotove stavby alebo v prípade rekonštrukcie domu. Pr e montáž je potrebný určitý priestor v okennom otvore pre usadenie vodiacich líšt a boxov, ktoré sa upevňujú na rám okna. Montáž vonkajších roliet Vám nenaruší vzhľad Vášho domu, skôr Vám ho zmení na ešte krajší, komfortnejší.

Zaujímajú nás vonkajšie žalúzie. Ale máme pocit, že cez ne preniká veľké množstvo tepla a nie sú bezpečné. Čo vy na to? Akú s tým máte skúsenosť? Doporučili by ste nám radšej vonkajšie rolety?

Áno, sme za odporučenie vonkajších roliet. Objednajte si skorej klasické alebo bezpečnostné rolety od firmy SUN SYSTEM. Prinesú Vám úsporu tepelnej energie a to v rozmedzí 20 - 40% Vašich nákladov na topenie. Bezpečnostné rolety s extrudovanou hliníkovou lamelou Vás 100% ochránia red zlodejami a zároveň Vaše vonkajšie rolety chránia okná pred vonkajšími vplyvmi počasia. Odporúčame tento typ vonkajších roliet, nebudete ľutovať. Investovanie do roliet sa Vám vráti v priebehu niekoľkých rokov.

Máme záujem o hliníkové vonkajšie rolety, ale bývame v lokalite, kde je vysoký výskyt hmyzu a predovšetkým komárov. Sú vonkajšie rolety vhodné? Aké ponúkate riešenie Vy?

Áno, vonkajšie rolety sú vhodné a máme pred Vás aj riešenie prevednia s integrovanou sieťkou v roletovom boxe. Sieť proti hmyzu sa ovláda ručne nezávisle na ovládanie panciera (lamiel). Môžeme ich prakticky inštalovať takmer u všetkých našich ponúkaných roletových systémov. Poprípade môžeme ponúknuť oddelenú inštaláciu sietí proti hmyzu k roletám.

Máme namontované vonkajšie rolety od neznámej firmy, ktorá už neexistuje. Nastala porucha v systéme, čo môžeme robiť? Vonkajšia roleta sa zasekla, môžete nám pomôcť?

Najjednoduchejší spôsob riešenia Vášho problému je prejsť na predpripravenú stránku pre servis vonkajších roliet a tam postupujte presne podľa inštrukcií k danej téme a popíšte Váš problém. Budeme Vás obratom kontaktovať a odstránime závadu na Vašich vonkajších rolietách.

Aký je rozdiel medzi vonkajšími roletami a vonkajšími žalúziami? Nie je to jedno? A rozdiel v cene?

Jedno to určite nie je. Vonkajšia roleta je od vonkajších žalúzií odlišná predovšetkým v konštrukcii v časti lamiel. U vonkajších žalúzií môžete priamo korigovať intenzitu tienenia, narozdiel u roliet zostávajú lamely nehybné. Je to z toho dôvodu, že lamely sú vzájomne spojené a vytvára ucelený pás, ktorý oceníte z hľadiska bezpečnosti, tepelných strat a podobne. Výhodou je predovšetkým to, že lamely roliet sú vyplnené polyuretanovou penou, čím sa dosahujú minimálne tepelné straty.

Som živnostník, zaoberám sa montážou okien a žalúzií. Chcel by som zákazníkom ponúknuť aj vonkajšie rolety. Bolo by to možné zakúpiť u Vás tieto výrobky?

Určite, áno. Pôsobíme taktiež aj ako veľkoobchod a poskytujeme kompletný sortiment od vonkajších roliet cez garážové brány, vjazdové brány, tieniacu techniku až po všetky potrebné motory, čidla, riadiace jednotky a doplňkové komponenty pre malých i stredných živnostníkov. Bližšie informácie Vám poskytneme v centrálne spoločnosti SUN SYSTEM.

Prečo rolety SUN SYSTEM?

Vonkajšie rolety od firmy SUN SYSTEM sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré máme overené dlhoročnými skúsenosťami. Používame materiály od nemeckých firiem Alukon. Pre ešte väčší komfort dodávame rolety s automatickou technikou od spoločnosti BECKER.

 

Vonkajšie rolety od firmy Sun System majú nasledujúce výhody:

 

Tepelná izolace

 

Zníženie priepustnosti svetla

Predokenné rolety majú ideálnu ochranu proti úniku tepla z pohodlia Vášho domova a zahrievajú interiér pomocou slunečného žiarenia cez okno. V lete predokenné rolety chránia Vaše okná pred vplyvmi slnka a dažďa. V zime rolety ušetria až 25% nákladov na vykurovanie

     

Zvuková izolace

 

Zvukotesnosť - zvuková ochrana

Predokenné rolety Vám zaistia efektívnu ochranu proti hluku. Efekt dvoch stien pôsobí ako zvuková bariéra a tým znižuje vonkajši hluk. Rolety znižujú hladinu až o 10dB.

     

Barevně sladěno

 

Vynikajúce farebné zladenie

Farby boxov a vodiacich koľajníc je možné upravovať pomocou lakovania do akýchkoľvek farieb podľa vzorkovníka RAL a pomocou kašírovania (renolit fóliou) do akejkoľvek imitácie dreva. Lamely ponúkame štandardne v 23 odtieňoch, na objednávku lakované alebo kašírované.

     

Ochrana soukromí

 

Absolútne súkromie

Jednou z veľkých výhod predokenných roliet je ochrana Vášho súkromia pred zvedavými pohľadmi z vonka.

     

Bezpečnost

 

Zabezpečenie voči zlodejom

Vyspelým systémom lamiel, ktoré majú dlhoročnú odolnosť proti mechanickému porušeniu, chŕania Váš dom pred nepozvanými hoštami.

Technické informácie


Zaoblené predokenné rolety - Rundroll Classic

zaoblené předokenní rolety technické info

Materiály a vzorkovníky

Vonkajšie rolety vyrábame z materiálov nemeckého dodávateĽa ALUKON. Firma Alukon je znána svojou kvalitou a precíznym výrobným postupom ako aj veľkým výberom materiálov pre rolety.


Materiály potrebné pre výrobu

Lamely sú hliníkové s polyuretanovou výplňou. Roletový box je valcovaný hliníkový plech, ktorý vyrábame vo veľkostiach 125, 138, 150, 165, 180 a 205 mm s úkosom 20°. Vodiace lišty sú vyrobené z extrudovaného hliníku v rôznych veľkostiach a prevedeniach s kartáčovým tesniacou vložkou. Hriadeľ pre navýjanie lamelového nábalu používame z pozinkovanej ocele o ø 40mm a ø 60mm. Lamelový nábal zakončuje spondá liśta, ktorá je vyrobená z extrudovaného hliníku so spodnou tesniacou gumou.


Farby lamiel

Lamely sú štandardne dodávané vo všetkých veľkostiach a základných farbách a imitáciách podľa vzorkovníka Alukon. Nadštandardne v akejkoľvej farbe podľa vzorkovníka RAL a imitácii dreva. V rovnakej farbe je možné taktiež dodať box, vodiace lišty aj spodnú lištu.

 

lamely rolet Alukon

 

Farby roletových boxov a vodiacich líšt

Boxy a vodiace lišty v základnom prevedení obsahujú 3 farby - BIELA, HNEDÁ, STRIEBORNÁ. Za príplatok je možné vybrať zo vzorkovníkaRAL a renolit fólií.


vzornik ral a renolit rolet Alukon


 


Ovládanie a príslušenstvo

Doplňky a príslušenstvo pre predokenné rolety je manuálne alebo automatické. V podstate ho delíme na príslušenstvo, ktoré môže byť riadené manuálne alebo elektricky. K tomuto systému môžete vyberať z rozsiahleho množstva vyššie uvedených prvkov, ktoré dodávame od nemeckého výrobcu Becker. Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou, tichým chodom a intuitivným ovládaním

 

Manuálne ovládanie

Alukon naviják  

Otočajúci naviják Alukon

 • Nejpoužívanejší spôsob ručného navíjania rolety
 • ponúkame prevedenie - šnúrka alebo popruh
 • prevedenie so šnúrou je použiteľné pre rolety do 3 m2
 • prevedenie s popruhom je použiteňé pre rolety nad 3m2
     
Alukon naviják  

Kľukový naviják Alukon

 • naviják obsahuje prevodovku pre uľahčenie chodu navíjenia
 • kľukový naviják umožňuje navíjanie väčších rozmerov rolety
     
Alukon naviják  

Zaomietaci naviják Alukon

 • popruhový zaomietací naviják má výhodu, že nie je v interiéru vidieť
 • naviják slúži k navíjaniu rolety do 3m2


Elektrické ovládanie

Motory dodávame od nemeckého výrobcu Becker, ktorý je jedným z najkvalitnejších výrobcov trubkovitých motorov a príslušenstva pre predokenné rolety. Vyznačuje sa kvalitou, dlhoročnou životnosťou a tichým chodom. V podstate ich rozdeľujeme na motory, ktoré môžu byť rádiovo riadené alebo riadené káblovým pripojením.

Motory riadené káblovo

Ide o trubkovité motory pre predokenné rolety s mechanickým alebo elektronickým koncovým spínačom.Poslednou kategóriou je prevedenie s núdzovou prevodovkou.

 

Roletové pohony BECKER

Trubkové pohony BECKER

 

 • pro hřídele od Ø 38mm, Ø 50mm, Ø 63mm
 • s elektronickými a mechanickými koncovými spínači
 • s nouzovou převodovkou

Motory riadené diaľkovým ovládaním

Pomocou diaľkového ovládania regulujete, uzatvárate alebo otvárate predokenné rolety z pohodlia Vašej pohovky.

Roletové pohony BECKER

Trubkové motory BECKER

 

 • s rádiovým príjmom
 • pre hriadeľ od Ø 38mm, Ø 50mm, Ø 63mm
 

Kvalita je u všetkých spoločná, predovšetkým ide o kľudný a tichý chod motoru, vrátane prevedenia. Automatické vypínanie pri blokovaní panciera (napr. primrznutá roleta). Jeho súčasťou je automat vyrovnania dĺžky závesu, ochrana proti prehriatu, jednoduché nastavenie koncových polôh.

Elektrické príslušenstvo

BECKER příslušenství

Spínacie tlačítka BECKER

 • Použitelné ako spínač s alebo bez aretácie
 • Integrovatelne do rôznych spínacích programov
 • Každé tlačítko má jednu funkciu (hore stop, dolu)
BECKER příslušenství

Spínacie tlačítka s hodinami BECKER

 • Prednastavený dátum, čas a program prevozu
 • Jednoduché programovánie vďaka textovej podpore
 • Zachováníie uložených programo provozu pri výmen batérie
 • Riadenie podľa intenzity svetla pomoci svetelného senzoru
 • Integrovaná astrofunkcia
 • Prázdninový program
 • Menu v českom jazyku
BECKER příslušenství

Rádiové príjmače a vysielače BECKER

 • Rádiová frekvence odolná voči rušeniu
 • Veľký dosah
 • Vojde sa do běžných krabíc pod omietku
 • Možnosť programovania a tvorby skupín bez prístupu k príjmaču
 • Použiteľné i pre ovládanie svetiel
BECKER příslušenství

Rádiové svetelné senzory BECKER

 • Rádiové spojenie s príjmačom
 • Zatieňovacie a stmievacie funkcie
 • Integrované čidlo rozbitia skla
 • Bez kábelu
 • Jednoduchá montáž na okenné tabule
BECKER příslušenství

Diaľkové vysielače BECKER

 • Rádiová frekvencia odolná voči rušeniu
 • Veľký dosah
 • Jednoduché programovánie spínacích časov
 • Indikácie stavu batérie
 • Políčka pre popis
 • Provoz s běžne prodávanými bateriámi
BECKER příslušenství

Diaľkové vysielače s hodinami BECKER

 • Prednastavený dátum, čas a program provozu
 • Velký, přehledný displej
 • Jednoduché programovánie vďaka textovej podpore
 • Indikácie zvolenej skupiny pomocou LED
 • Zachovanie uložených programov provozu pri výmene batérie
 • Večerné astrofunkcie
 • Prázdninový program

 

Všetky ovládače a spínače dodávame v bielom a čiernom prevedení.

Ostatné príslušenstvo

 

Síť integrovaná v roletovém boxu

Integrovaná rolovacia sieť

 • jedinečné spojenie rolovacej siete proti hmyzu a predokenné rolety
 • integrovaná sieť je nezavislá na rolete
 • ovládánie je riešené manuálne
 

Akcie a novinky

Dolaďte váš interiér pomocou vnútorného tienenia k dokonalosti!

Dolaďte váš interiér pomocou vnútorného tienenia k dokonalosti!

Klasickým záclonám odzvonilo. V Dámskom klube sme vám predstavili moderné formy interiérového tienenia.

21.november 2014 viac >
Ako sa chrániť pred slnkom či dažďom na terase?

Ako sa chrániť pred slnkom či dažďom na terase?

Pozrite sa na reportáž programe STV1 - Hurá do záhrady, kde sme predstavili tipy na tienenie terasy.

11.september 2014 viac >
Ako vybrať rolety a žalúzie? Reportáž v „Dámskom klube“

Ako vybrať rolety a žalúzie? Reportáž v „Dámskom klube“

Prijali sme ponuku STV1 na účinkovanie v programe Dámsky klub, aby sme detailne predstavili možnosti niektorých druhov exteriérového tienenia.

15.august 2014 viac >