DOKONALÁ LAMELOVÁ PERGOLA ALUPERGOLA Bioclimatic

Kvalitná pergola českej výroby

Lamelové pergoly ALUPERGOLA Bioclimatic sú dokonalé riešenie zastrešenia terasy pre všetky typy stavieb. Konštrukcia lamelových pergol je rovná (bez spádu). Dizajn pergoly je kubický bez rušivých prvkov. Strecha je tvorená hliníkovými lamelami, ktoré je možné polohovať (naklápať). Pri uzavretých lamelách pergoly docielite pevné, ktoré Vás ochránia nielen pred slnkom a dažďom, ale taktiež aj snehom. Pokiaľ sú lamely uzavreté, tak aj napriek tomu nie je strecha hermeticky uzavretá a vo výnimočných prípadoch pri prívalových dažďoch a extrémnom vetre môže dochádzať k miernemu odkvapkávaniu vody z odtokového profilu alebo z hliníkových lamiel. Extrudované hliníkové lamely s integrovaným tesnením sú uložené v spáde vždy k motoru a na tejto strane musia byť taktiež inštalované odtokové stĺpy. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri nosnej stojiny pergoly av závislosti od veľkosti sa určuje počet odtokových stĺpov. Inštalácia pergoly môže byť na 4 alebo 6 stĺpoch (tzv. samostatne stojace) alebo čiastočne kotvené o domov na ľubovoľnom počte stĺpov.

Spoločnosť SUN SYSTEM s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky ALUPERGOLA pod ktorou si vyrába a dodáva na trh produkty tej najvyššej kvality. Nakupujte priamo od výrobcu a získajte skvelý výrobok, maximálnu kvalitu, atraktívnu cenu a rýchly termín dodania.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÝ OPIS BIOKLIMATICKEJ KONŠTRUKCIE PERGOLY

Lamelová pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou. Najdôležitejšou časťou pergoly sú priečne a pozdĺžne nosníky, ktoré majú rozmer 225x50x120 mm. Ďalšou nepostrádateľnou časťou lamelovej pergoly sú hliníkové lamely, ktoré majú integrované tesnenie. Extrudovaný profil, ktorý tvorí naklápaciu lamelu pergoly má rozmer 205x48 mm. Posledným dôležitým prvkom sú nosné stĺpy, ktoré majú rozmer 120x120 mm. Sila stien pri všetkých profiloch sa pohybuje okolo 4-5 mm, vďaka čomu je pergola veľmi robustná a odolná. Hliníkové lamely môžu byť zaťažené až do 900 N/m2. Najväčšou prednosťou celého systému je možnosť uzavretých lamiel aj v zimnom období (presné informácie poskytneme na vyžiadanie).

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE A LAMEL

Celá konštrukcia lamelovej pergoly je opatrená práškovou farbou tej najvyššej kvality. Povrchová úprava sa vykonáva výhradne v certifikovanej lakovni. Povrch pergol dodávame v jemne štruktúrovanom prevedení (FSM) pri klasických RAL farbách. V základnej cene ponúkame väčšinu najpopulárnejších aj menej známych farieb. V príplatkovom prevedení si môžete vyberať z veľmi populárnych a architektonicky zaujímavých farieb. Na základe vašej požiadavky sme schopní pergolu lakovať do takmer všetkých dostupných farieb.

ZÁKLADNÉ ROZMERY A MOŽNOSTI SPOJOVANIA PERGOL

Základný rozmer naklápacej bioklimatickej pergoly s 1-modulovým riešením a 4 stĺpmi je 6120 x 4500 mm, riešenie so 6 stĺpmi a maximálnym rozmerom 7870 x 4500 mm. Výška môže byť až 3225 mm. Samozrejmosťou je možnosť spájania viacerých modulov a vytvoriť tak neobmedzene veľkú zastrešenú plochu. Podľa spôsobu montáže môže byť pergola postavená na 4 alebo 6 stĺpoch (samostatne stojace prevedenie) alebo čiastočne kotvená k stene domu s nižším počtom stĺpov. Nižšie je vyobrazených niekoľko možností spájania hliníkovej pergoly.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VO VNÚTRI SKLÁPACEJ PERGOLY

Systém lamelových pergol Vám zaručuje dokonalý odvod dažďovej vody vo vnútri hliníkovej konštrukcie pomocou plastovej odpadovej rúrky. Vývod vody môže byť neviditeľný (vo vnútri stĺpa a smerovať pod podlahu) alebo viditeľný (bočnou stranou stĺpa s voľným napojením). Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

KONŠTRUKCIA SCREENOVÝCH ROLIET

Screenové rolety sú ideálne príslušenstvo lamelových pergol. Slúži najmä ako ochrana pred slnečnými lúčmi, ale aj na ochranu súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý je prispôsobený obvodovému rámu a nosnému stĺpu, ktorý je priamo navrhnutý, aby dizajnovo ladil s vašou pergolou. Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojiny pergoly má integrovanú PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolajú aj silnejšiemu vetru (presná špecifikácia na vyžiadanie). Medzi najúžasnejšie vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pri priehľade cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU PERGOLY

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je možné umiestniť na extrudované lamely. Ide o LED osvetlenie, ktoré môže byť biele alebo farebné. LED osvetlenie je ovládané na rovnakom diaľkovom ovládači ako celá pergola alebo rolety. Intenzitu osvetlenia je možné regulovať.

Na vyhrievanie priestoru pergoly slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, rôznych farbách a zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 800W do 3000W, kedy je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadenia.

UZATVORENIE PERGOLY POMOCOU BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENIA

Zasklením vašej pergoly sa Vám prakticky zväčší obývateľný priestor terasy. Môžete využiť bezrámové alebo rámové konštrukcie zasklenia. Sklo chráni nielen proti dažďu a proti vetru, ale taktiež udržuje teplo. Vďaka tomuto príslušenstvu môžete Vašu pergolu využívať celoročne aj keď vonku mrzne.

OVLÁDANIE LAMELOVEJ PERGOLY A PRÍSLUŠENSTVA

Pergolu je možné ovládať iba elektronicky pomocou lineárneho pohonu ELERO Piccolo umiestneného v konštrukcii (nevyčnieva mimo nosníka). Riadiaca jednotka SOMFY LOUVER 2021 je umiestnená v revíznom otvore v nosnom stĺpe pergoly. Dodávame hneď niekoľko typov riadiaceho systému celého zariadenia a to SOMFY, ELERO a BECKER. Pergolu ovládate pomocou prenosného diaľkového ovládača, ktorý dodávame v niekoľkých variantoch – rôzne počty riadiacich kanálov, možnosť scenárov alebo ovládanie v určitý čas. Príslušenstvo riadiaceho systému sú rôzne typy čidiel reagujúcich na zmeny počasia - slnko, vietor a dážď. A na záver taktiež smart riešenie pomocou SOMFY TAHOMA, kedy môžete pergolu a všetky pripojené zariadenia ovládať z počítača, tabletu či telefónu.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPACIE PERGOLY

Dodací termín tejto lamelovej pergoly je 8-16 týždňov v závislosti od aktuálneho vyťaženia výroby a montážnych kapacít. V závislosti od vyhotovenia, farby, príslušenstva a špeciálnych požiadaviek sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornený pri konzultácii a zameraní). Inštalácia pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Na lepšiu manipuláciu pri inštalácii využívame špeciálne montážne zariadenia. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Záručná doba, ktorú poskytujeme je stanovená v dĺžke 24 mesiacov a vzťahuje sa na konštrukciu pergoly, mechanické časti, povrchovú úpravu, lineárny pohon a riadiacu jednotku (Somfy, Elero a Becker). Záruka je platná iba vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli (na vyžiadanie).

ÚDRŽBA A ČISTENIE SKLÁPACEJ PERGOLY

Táto varianta pergol je úplne bezúdržbová a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj lamely ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom vyčistiť odtokový žľab a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné.

Poradíme s výberom hliníkové bioklimatické pergoly

Výhody bioklimatických pergol ALUPERGOLA Bioclimatic

 • Vyrobené v Českej republike
 • Integrované tesnenie medzi strešnými lamelami
 • Revízny otvor v nosnom profile pre skrytú elektroinštaláciu
 • Robustná konštrukcia s kvalitnou povrchovou úpravou v certifikovaných lakovniach
 • Zaťaženie snehom 900 N/m2 a odolnosť proti vetru do 150 km/hod
 • Riadenie všetkých prvkov pergoly a príslušenstva systémom SOMFY IO Homecontrol
 • Možnosť LED osvetlenia v strešných lamelách
 • Veľký rozmer jedného modulu až 7870 x 4500 mm

Orientačná cena

Typ produktu Bioklimatická pergola ALUPERGOLA Bioclimatic
Šírka 4085 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016
Ovládanie Pomocou pohonu ELERO a riadiacej jednotky SOMFY s diaľkovým ovládačom
Prevedenie Samostatne stojace
Cena 6 646 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • 7870x4500
 • 1956x2000
 • Farebná paleta
 • Odolnosť voči dažďu
 • Efektivné stienenie
 • Odolnosť voči snehu
 • Cenovo dostupné
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči vetru
 • Designový produkt
 • Produkt na celý život

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt