MODERNÁ BIOKLIMATICKÁ NAKLÁPACIA PERGOLA TARASOLA TECHNIC NEW

Tarasola Technic je skratka pre modernosť, minimalistický design a pokročilé technológie. Bioklimatická pergola pri ktorej strechu tvoria hliníkové lamely otočené o 135 °. Plynulé nastavenie uhla sklonu lamiel poskytuje plnú kontrolu nad slnečným žiarením, umožňuje prirodzené vetranie a voľnú cirkuláciu vzduchu. Masívna 100% hliníková konštrukcia je odolná voči extrémnym teplotám a poveternostným podmienkam, vrátane vetra do 160 km/h a zaťaženiu snehom až 120 kg/m². Voda je odvádzaná integrovaným systémom skrytým v nosných profiloch.

Môže byť vybavená screenovými roletami, zasklením, led osvetlením a audio systémom zabudovaným priamo v pergole. Vďaka možnosti modulárneho pripojenia môžeme ľubovoľne vytvárať neobmedzený priestor, ktorý požadujete.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÝ OPIS BIOKLIMATICKEJ KONŠTRUKCIE PERGOLY

Lamelová pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou. Najdôležitejšou časťou pergoly sú priečne a pozdĺžne nosníky, ktoré majú rozmer 210x80x120 mm. Ďalšou nepostrádateľnou časťou lamelovej pergoly sú hliníkové lamely. Extrudovaný profil, ktorý tvorí lamelu pergoly má rozmer 235x38 mm. Posledným dôležitým prvkom sú stĺpy, ktoré majú rozmer 120x120 mm. Sila stien pri všetkých profiloch sa pohybuje okolo 4-5 mm, vďaka čomu je pergola veľmi robustná a odolá veľkému zaťaženiu. Hliníkové lamely môžu byť zaťažené až do 120kg/m2. Najväčšou prednosťou celého systému je možnosť uzavretých lamiel aj v zimnom období (presné informácie poskytneme na vyžiadanie).

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE A LAMEL

Celá konštrukcia lamelovej pergoly je opatrená práškovou farbou. Povrchová úprava sa vykonáva výhradne v certifikovanej lakovni, ktorá vlastní oba certifikáty kvality - Qualicoat a GSB. Povrch pergol dodávame v matnom a jemne štruktúrovanom prevedení (FSM) pri klasických RAL farbách. V základnej cene ponúkame najpopulárnejšie farby medzi ktoré patria: RAL 9010, 9007, 7016. Ostatné farebné prevedenie je s príplatkom +8% za konštrukciu pergoly a 12% za lamely. Pergolu je možné dodať aj v drevodekore, toto prevedenie a príplatok je na dotaz.

ZÁKLADNÉ ROZMERY A MOŽNOSTI SPOJOVANIA PERGOL

Základný rozmer naklápacej bioklimatickej pergoly s 1-modulovým riešením a 4 stĺpmi je 7019 x 4000 mm, prípadne 6019 x 4200 mm. Štandardná výška stojin je 2440mm, za príplatok je možná väčšia výška môže byť až 2990 mm. Samozrejmosťou je možnosť spájania viacerých modulov a vytvoriť tak neobmedzene veľkú zastrešenú plochu. Podľa spôsobu montáže môže byť pergola postavená na 4 stĺpoch (samostatne stojace prevedenie) alebo čiastočne kotvená k stene domu s nižším počtom stĺpov. Maximálna výška celej pergoly je 3200 mm.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VO VNÚTRI SKLÁPACEJ PERGOLY

Systém lamelových pergol Vám zaručuje dokonalý odvod dažďovej vody vo vnútri hliníkovej konštrukcie pomocou plastovej odpadovej rúrky. Vývod vody môže byť neviditeľný (vo vnútri stĺpa a smerovať pod podlahu) alebo viditeľný (bočnou stranou stĺpa s voľným napojením). Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

KONŠTRUKCIA SCREENOVÝCH ROLIET ROLLETIX

Screenové rolety SCREEN 110 ZIP sú originálne príslušenstvo lamelovej pergoly. Slúži ako ochrana pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj na ochranu súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box s rozmermi 110 x 110 mm, ktorý je priamo navrhnutý, aby dizajnovo ladil s vašou pergolou. Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojiny pergol. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET ROLLETIX

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenovej rolety odolajú až 72 km/hod (20 m/s) nárazového vetra. Medzi najúžasnejšie vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pri priehľade cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU PERGOLY

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je možné umiestniť na extrudované lamely alebo na priečny a pozdĺžny nosník pergol. Ide o LED osvetlenie, ktoré môže byť biele alebo farebné. Biele LED osvetlenie je ovládané na rovnakom diaľkovom ovládači ako celá pergola alebo rolety. Intenzitu osvetlenia je možné regulovať v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Farebné LED osvetlenie sa ovláda na oddelenom ovládači, kde je možnosť voliť farbu, intenzitu a iné.

UZATVORENIE PERGOLY POMOCOU BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENIA

Zasklením vašej pergoly sa Vám prakticky zväčší obývateľný priestor terasy. Môžete využiť bezrámové alebo rámové konštrukcie zasklenia. Sklo chráni nielen proti dažďu a proti vetru, ale taktiež udržuje teplo. Vďaka tomuto príslušenstvu môžete Vašu pergolu využívať celoročne aj keď vonku mrzne.

OVLÁDANIE LAMELOVEJ PERGOLY A PRÍSLUŠENSTVA

Pergolu je možné ovládať iba elektronicky pomocou pohonov integrovaných v konštrukcii (nevyčnieva mimo nosníka). Lineárny motor je úplne skrytý v obvodovej strešnej konštrukcii a riadiaca jednotka lamelových pergol je umiestnená priamo v nosnom stĺpe. Dodávame riadenie pergoly a príslušenstva pomocou systému Teleco (talianska spoločnosť, ktorá je špecialistom na riadenie pre bioklimatické pergoly. Tieto produkty sú so zárukou 5 rokov). Príslušenstvo riadiaceho systému sú rôzne typy čidiel reagujúcich na zmeny počasia - slnko, vietor a dážď.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPACIE PERGOLY

Dodací termín tejto lamelovej pergoly je 8-12 týždňov. V závislosti na prevedení, farbe, príslušenstve a špeciálním požiadavkám sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornený pri konzultácii a zameraní). Inštalácia pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Na lepšiu manipuláciu pri inštalácii využívame špeciálne montážne zariadenia. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 24 mesiacov a vzťahuje sa na konštrukciu pergoly, mechanické časti a povrchovú úpravu. Záručná doba 24 mesiacov je na lineárny pohon a riadiacu jednotku (TELECO). Záruka je platná iba vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli (na vyžiadanie).

ÚDRŽBA A ČISTENIE SKLÁPACEJ PERGOLY

Táto varianta pergol je úplne bezúdržbová a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj lamely ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom vyčistiť odtokový žľab a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné.

Poradíme s výberom hliníkové bioklimatické pergoly

Výhody pergol Tarasola Technic

 • odolná voči extrémnym teplotám a poveternostným podmienkam
 • 24 mesiacov záruka na konštrukciu pergoly, mechanické časti a povrchovú úpravu
 • 24 mesiacov záruka na lineárny pohon a riadiacu jednotku
 • povrch pergol dodávame v matnom a jemne štruktúrovanom prevedení (FSM) u klasických RAL farieb
 • pergolu je možné dodať aj v drevodekóre
 • zaťaženie snehom až 120 kg/m² a odolnosť proti vetru do 160 km/hod
 • screenové rolety s odolnosťou 72 km/hod (20 m/s) nárazového vetra
 • osvetlenie je možné umiestniť na extrudované lamely alebo na priečny a pozdĺžny nosník pergol
 • uzavretie pergoly pomocou bezrámového a rámového zasklenia
 • maximálny rozmer jedného modulu 7019 x 4000 mm
 • súčasťou dodávky pergoly je dažďový senzor
 • možnosť samostatného ovládania modulov

Orientačná cena

Typ produktu Bioklimatická pergola TARASOLA TECHNIC
Šírka  4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 9010
Ovládanie Rádiovým pohonom TELECO
Prevedenie Pergola kotvená k domu, alebo samostatne stojaca
Cena 8 660 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Najpredávanejší produkt
 • Farebná paleta
 • Odolnosť voči dažďu
 • Efektivné stienenie
 • Odolnosť voči snehu
 • Cenovo dostupné
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči vetru
 • Designový produkt
 • Produkt na celý život

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt