Práškové lakovanie sa v poslednej dobe teší veľkej obľube a niet sa čomu diviť. Nielenže spĺňa prísne kritériá na ochranu životného prostredia, ale výsledná povrchová úprava kovu práškovými farbami je veľmi kvalitná a odolná. Aké sú ďalšie výhody práškového lakovania a aké produkty je možné týmto spôsobom lakovať?

Čo je to práškové lakovanie

Práškové lakovanie je moderná a ekologická úprava kovou. Práškové farby patria k takzvaným priemyselným náterovým hmotám a sú zložené zo zmesi živíc, pigmentov a ďalších surovín, ktoré majú vplyv na tvrdosť, lesk, mat alebo štruktúru práškových farieb. Práškové farby sú dostupné v celom rade farebných variantov.

Ako práškové lakovanie prebieha?

Princíp práškového lakovania spočíva v nanesení prášku na povrch dielca a jeho následnom vytvrdnutí v peci. K aplikácii prášku na dielec sa využíva stlačený vzduch, ktorý po zmiešaní s práškom vytvára tekutú zmes. Prášok na dielci priľne vďaka tomu, že je mu v aplikačnom zariadení dodaná elektrostatická energia, ktorá využíva fyzikálny jav priťahovania opačne nabitých častíc. Potom, čo je prášková zmes nanesená, putuje dielec do vypaľovacej pece, v ktorej sa prášok zleje a vytvrdí pri teplote 180 až 200 ° C. Výsledkom je silná, kompaktná a rovnomerná vrstva, ktorá sa pýši vysokou odolnosťou.

Výhody práškového lakovania

Aké sú hlavné výhody práškového lakovania? V prvom rade je lakovaná vrstva vysokoodolná, a to ako proti nárazom v podobe štrku či kameňa, tak aj proti poškriabaniu, korózii a zvetrávaniu. Práškové lakovanie, ktoré je šetrné voči životnému prostrediu, tiež vyniká vysokou chemickou odolnosťou a vynikajúcou vonkajšou trvanlivosťou.


Práškové lakovanie je zárukou kvality a luxusného dizajnu.

Aké produkty je možné takto nalakovať?

Práškové lakovanie sa uplatňuje pri celom radre produktov, či už je reč o plotoch, pergolách alebo markízach. Aj v SUN SYSTEM ponúkame výrobky ošetrené práve touto odolnou úpravou. O aké ide?

Pergoly

Práškovým lakovaním sú ošetrené pergoly SUN SYSTEM. Napríklad celá konštrukcia najpredávanejšej naklápacej pergoly PLACEO je pokrytá práškovou farbou od rakúskeho výrobcu Tiger Drylac a sľubuje vysokú kvalitu a záruku 5 rokov. Práškové lakovanie konštrukcie sa vykonáva v certifikovanej lakovni, ktorá vlastní certifikáty kvality Qualicoat a BSB. Povrch pergol je dodávaný v matnom a jemne štruktúrovanom prevedení v celom rade farebných variantov.

Zimné záhrady

Povrchovú úpravu kovu v podobe lakovania vysokokvalitnou práškovou farbou značky Tiger Drylac majú tiež hliníkové profily zimných záhrad v našej ponuke.

Prístrešky pre autá

Moderná technológia práškového lakovania sa používa aj pri konštrukciách prístreškov pre autá. Napríklad v prípade hliníkového prístrešku pre auto Placeo Carport si môžete vybrať hneď z dvoch variantov práškového lakovania.

Zvoliť môžete vyššie uvedenú práškovú farbu Tiger Drylac alebo špeciálnu technológiu Decoral, vďaka ktorej prístrešok získa absolútne unikátny vzhľad. Dizajnový efekt evokujúci drevo, žulu, mramor alebo iné dekory, spočíva v nanesení špeciálnej práškovej farby a následnej sublimácii atramentu z transferovej fólie, do ktorej je lakovaný predmet umiestnený. Na túto povrchovú úpravu, ktorá je za príplatok, sa vzťahuje štandardná záruka 24 mesiacov.


Aj konštrukcia markízy vyžaduje kvalitnú povrchovú úpravu.

Markízy

Práškové lakovanie je spojené aj s markízami značky SUN SYSTEM. Konštrukcia najobľúbenejšej kazetovej markízy CASABOX je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi s práškovým lakovaním vysokej kvality značky IGP. Čo sa týka farieb, je možné si vybrať hneď z niekoľkých kolekcií.

Hliníkové ploty a brány

Medzi ďalší sortiment značky SUN SYSTEM patria hliníkové ploty a hliníkové brány. Asi už správne tušíte, že sú tiež ošetrené kvalitnou povrchovou úpravou vypaľovaním práškovej farby. Profily a komponenty plotov a brán sú lakované farbou Tiger Drylac, za príplatok si tiež môžete vybrať z niekoľkých drevodekorov Decoral.

Krycie plechy pre žalúzie

Aj hliníkové krycie plechy k vonkajším žalúziam je možné na prianie zákazníka nalakovať v práškovej lakovni SUN SYSTEM.

Záhradný nábytok HIGOLD

Práškové lakovanie nie je spojené len s prístreškami a bránami, ale aj so záhradným nábytkom. Hliníkové rámy záhradného nábytku HIGOLD sú ošetrené kvalitným práškovým lakovaním, vďaka ktorému je nábytok úplne bezúdržbový.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ