Screeny majú celú radu výhod

V dnešnej dobe sú screenové rolety veľmi populárne. Vonkajšie látkové rolety tkz. screeny majú celú radu výhod. Tieto šikovné a praktické rolety sa umiestňujú na vonkajšej strane okna alebo presklenej steny rodinných domov a administratívnych budov, ale hojne využívané sú aj pri tienení zimných záhrad, terás, pergol alebo altánkov.

Variabilné tienenie využijete mnohými spôsobmi

Screenovú roletu tvorí kastlík, vodiace lišty a spodné lišty. Roleta sa veľmi jednoducho ovláda a môžete si ju nastaviť presne tak, aby ste dosiahli tienením tam, kam potrebujete.

Samotné tienenie potom zaisťuje látka, ktorá sa navíja na hriadeľ do kastlíku. Látka screenovej rolety môže byť priehľadná, čiastočne priehľadná alebo úplne nepriehľadná. Je to tak len na vás, s akou priepustnosťou svetla látku zvolíte. Môžete si vybrať látku cez ktorú uvidíte všetko, čo sa deje okolo domu, ale zároveň docielite požadovaného tienenia. Pokiaľ dávate prednosť naprostému súkromiu, úplne nepriehľadná látka screenovej rolety je jasnou voľbou.

Screenové rolety sa dajú inštalovať skoro kamkoľvek

Veľkou výhodou screenových roliet sú ich široké možnosti využitia v rôznych častiach domu alebo kancelárie, ak by ste boli majiteľom firmy. Vonkajšie látkové rolety totiž ľahko a efektívne zatienia okná, presklené plochy aj ďalšie plochy veľkých aj malých formátov. Môžete ich použiť k zatieneniu vašej terasy, pergól, okien alebo dverí.

Varianty screenových roliet - pre viac informácií sa môžete pozrieť do dokumentu SEM

Screenové rolety slúžia ako ochrana proti slnku, vetru, dážďu a prachu, a sú veľmi spoľahlivými sieťkami proti hmyzu. Predovšetkým v lete, kedy všade poletuje mnoho otravného hmyzu, je táto ďalšia výhoda screenovej rolety veľmi príjemným bonusom.

Vysoko kvalitné a odolné látky v širokej ponuke farieb

Látky pre screenové rolety sú vysoko kvalitné, odolné proti dážďu, vetru, prachu aj hmyzu. Doporučujeme predovšetkým látky typu SOLTIS alebo SERGE, ktoré zaručujú tú najvyššiu kvalitu materiálu a garanciu spokojnosti. Najskôr si rozmyslite, či si prajtete len čiastočné alebo úplné zatienenie. Podľa tohto dôležitého parametru zvolíte vhodnú látku. Čo sa týka farebného prevedenia, záleží hlavne na vás, akú farbu látky si zvolíte. Roleta môže byť napríklad v imitácií dreva. Vašej fantázií sa tak medze nekladú.

Rôzne typy tkanín a farby pre látky na screenové rolety - pre viac informácií sa môžete pozrieť do dokumentu SEM

Screenovú roletu ovládnite jedným stiskom

Niekoľko možností výberu máte aj v prípade voľby ovládania novej screenovej rolety. Môžete si vybrať ovládanie v prevedení s trubkovým pohonom, kde ovládate screenovú roletu tlačítkom alebo diaľkovým ovládaním. Screenové rolety sa dajú pripojiť na systém inteligentného domu od rôznych výrobcov. V každom prípade je však ovládanie veľmi rýchle a pohodlné.

Screenovú roletu môžete ovládať aj pomocou jedného “ťuknutia” na tablete alebo smartfóne.

Screenové rolety sú skvelé aj pre terasu a pergolu

Pokiaľ vám na terase alebo pri posedení pod pergolou chýba súkromie, fúka pri čítaní novín vietor alebo zo strán prší či svieti slnko, využite screenovú roletu. Pre zatienenie terasy doporučujeme roletu širokú maximálne 6 metrov. Tá splňuje vysoké požiadavky na odolnosť voči vetru až do rýchlosti 120 km/h. Pre tento prípad je vhodná napríklad látková clona Ventosol od spoločnosti STOBAG - Made in Swiss (vyrobené v Švajčiarsku).

Screenovú roletu do pergoly ocení celá vaša rodina. Máme pre vás jedno trendy doporučenie. Skúste skombinovať látkovú roletu a sklenenú výplň v terasovej pergole. Screenová roleta, ktorej sa tiež hovorí vonkajšia clona, zabezpečí na terase a v pergole čistotu, neprepustí lístie, prach ani rôzny hmyz.

Radi vám pomôžeme s výberom aj s inštaláciou

V spoločnosti SUN SYSTEM vám ponúkame niekoľko typov vonkajších látkových roliet s rozdielom v prevedení kastlíkov, vodiacích líšt, silónu, látky alebo rozmeru. Záruka na screenové rolety je 5 rokov. 

Naši technici vám radi doporučia ten správny výrobok pre vás z našej širokej ponuky. Stačí nás kontaktovať.

Pozrite sa na naše ukážky inštalácií screenových roliet:

Najodolnejšie screenové rolety STOBAG VENTOSOL s odolnosťou 120 km/h - REALIZÁCIA TU

Screenové rolety do hliníkovej pergoly MINIROL ZIPSCREEN - REALIZÁCIA TU

Screenové rolety MINIROL CABLESCREEN - REALIZÁCIA TU

Screenové rolety na uzavretie murovanej terasy MINIROL LOCKSREEN - REALIZÁCIA TU

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ