Vonkajšie predokenné rolety CLASSIC

Najobľúbenejšie rolety?

Roleta je umiestnená pred oknom vo viditeľnej roletovej schránke, vďaka čomu je tento typ roliet vhodný pre dodatočnú montáž, keď nie je porušená vonkajšia fasáda domu. Naviac pôsobí veľmi elegantným a dekoratívnym dojmom. Roletová schránka je vyrábaná a dodávaná v niekoľkých veľkostiach a tvaroch. Konštrukcia je zhotovená z extrudovaného alebo valcovaného hliníka, čím zaručuje vysokú stabilitu a životnosť výrobku. Montáž sa prevádza pred oknom s upevnením na okenný rám, v najnutnejšom prípade je možné namontovať predokenné rolety do otvoru alebo na fasádu. Predokenné rolety je tiež možné vybaviť integrovanou sieťou proti hmyzu. Vďaka pestrej škále farebného prevedenia roletových lamiel a jednotlivých komponentov môžete popustiť uzdu vašej fantázie. Rolety ide ovládať manuálne (pomocou šnúry, kľuky alebo popruhom) a motoricky s využitím diaľkového ovládania alebo vnútorného nástenného tlačítka. Motorické ovládanie je ideálne riešenie v prípade ovládania viacerých roliet naraz. 

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt

Popis produktu

ZÁKLADNÉ FARBY ROLIET

Základným prvkom rolety je roletový pancier, ktorý dodávame v následujucích štandardných farbách bez príplatku. Farby lamiel sú: biela 01, hnedá 02, strieborná 03, šedá 04, béžová 05, bronzová 08, makkasar 09, čierna 10, elox 13, orech 16, mahagón 17, zlatý dub 18, svetlé drevo 20, slonová kosť 26, svetlá hnedá 28, zlatý dub jemný 38, zelená 51, červená 52, zelená 55, zelená 57, zelená 58, modrá 59, šedá 64, krémová 65, modrá 66, antracitová 67, biela 71, hnedá 88, krémová 89 a surový hliník 90. Podľa veľkosti boxu, typu vodiacich líšt, typu spodnej lišty a ďalšieho príslušenstva je možné bez príplatku zladiť väčšinu farieb lamiel s celou konštrukcou rolety. Ďalej môžete vyberať zo štandardných fólií (imitácia dreva), ktoré sú orech F16, zlatý dub F18, tmavý dub F19, írsky dub F20, noce balsamico F32, cherry amareto F33, soft cherry F34, douglaska F39, oregon F40, shogun F42 a sapeli F95. Ostatné farby a fólie sú za príplatok.

ROZMERY VONKAJŠÍCH ROLIET

V závislosti na použité lamely a boxu sú rôzne maximálne a minimálne veľkosti, ktoré je možno vyrobiť. Maximálna a minimálna veľkosť roliet ovplyvňuje tiež spôsob ovládania - manuálne (šnúra, popruh alebo kľukový navijak) alebo motoricky.

TYPY BOXOV HLINÍKOVÝCH ROLIET

Veľkosť ochranného boxu ovplyvňuje veľkosť paketu resp. roletového panciera. Čím väčšia výška rolety, tým väčší ochranný kastlík. Dá sa tiež povedať, že čím pevnejšia lamela, tým menšia schopnosť nabalenia na hriadeľ. Veľkosť boxu tiež ovplyvňuje prítomnosť integrovanej rolovacej siete. Roletové boxy sa dodávajú z materiálu valcovaný a extrudovaný hliník. Box môže mať sklon 20°, 45° a 90°, prípadne môže byť zaguľatený alebo guľatý. Veľkosť ochranných roletových boxov sú 125, 137, 150, 165, 180 a 205.

OVLÁDANIE VONKAJŠÍCH ROLIET

Ovládanie roliet je veľmi jednoduché na obsluhu. Základná (lacnejšia) možnosť je ovládanie pomocou kompenzačnej pružiny, kedy roletu zdvíhame pomocou madla a pružiny celý roletový pancier sa navíja na hriadeľ. Najpopulárnejší spôsob manuálneho ovládania je šnúra. Šnúra prechádza okenným profilom alebo stenou a navíja sa do navíjača v interiéry. Jednoduchým potiahnutím šnúry môžete roletu spúšťať alebo vyťahovať. Dnes je, ale najbežnejšie rolety ovládať pomocou pohonu, ktorý môže byť elektronický (ovládaný pomocou tlačítka na stene alebo centrálneho tlačítka), ďalej rádiový (ovládaný pomocou diaľkového ovládania, ktorý je fixne nainštalovaný na stene alebo môže byť prenosný). Dnes je možné rolety ovládať taktiež pomocou chytrého telefónu, tabletu alebo počítača pomocou rôznych aplikácií.

Výhody rolet CLASSIC

 • zníženie tepelných strát
 • zabezpečenie vášho majetku
 • ochrana pred slnkom a zvedavými pohľadmi
 • zníženie vonkajšieho hluku
 • výber z množstva farebných kombinácií boxu, vodiacich lišt a lamiel
 • pohodlné ovládanie IKONY. minimálny rozmer: šírka 800 x výška 1000 mm, maximálny rozmer: šírka 3300 x výška 4400 mm

Orientačná cena

Typ produktu Predokenné rolety CLASSIC
Šírka 1000 mm
Výška 1000 mm
Farba RAL7016
Ovládanie Rádiovým pohonom SOMFY
Cena Na dotaz (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Produkt na celý život
 • Možnosť elektrického ovládanie
 • Široká škala farebného prevedenie
 • Efektívne stienenie
 • Najpredávanejší produkt
 • Cenovo dostupné
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči vetru
 • Odolnosť voči snehu

K STIAHNUTIU

Vonkajšie rolety- predstavenie produktu (PDF, 7.3MB) Rolety - základné rozdelenie (PDF, 788.0KB) Rolety - pohony a motorizácia (PDF, 665.9KB) Rolety - Farby a typy lamiel (PDF, 2.3MB)

Ukážky realizácií

Vonkajšie predokenné rolety Classic - Praha, 2016

Zobraziť detail realizácie

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ