ZHRŇOVACIA PERGOLA NOVO

Posuvné zastrešenie veľkých rozmerov !

Zhrňovacia pergola SUNTECH NOVO je vyhľadávaným riešením, keď projekt vyžaduje špeciálne riešenie - hĺbku zatienenia 7.000 mm alebo menej stojok (pri tejto pergole  sa dajú použiť  2 stojky pre maximálny rozmer pergoly 6.000 x 7.000 mm s 2 modulmi v streche). Túto pergolu môžete inštalovať na stenu domu, prípadne ju kotviť do stropu (podbitie, balkón a iné). Zhrňovaciu pergolu NOVO môžeme kotviť aj na drevostavbu s horizontálne uloženým kotviacim hranolom, prípadne za pomoci špeciálneho kotviaceho profilu i na drevostavbu s vertikálne uloženými nosnými hranolmi. Vďaka robustnej  konštrukcii je možné pergolu postaviť ako samostatne stojacu s dodatočnou zadnou konštrukciou. Stojky pergoly s posuvnou strechou je možné inštalovať na pripravené betónové pätky alebo zemné skrutky. Odtok vody je riešený pomocou predného odtokového  profilu, ktorý odvádza vodu vnútri stojky.

Spoločnosť SUN SYSTEM, s.r.o. je certifikovaným obchodným partnerom výrobca spoločnosti SUNTECH pre Českú, Slovenskú a Rakúsku republiku.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

PERGOLY SUNTECH FLAT SÚ JEDINÝ TYP PERGOL S ROVNOU STRECHOU!

ZÁKLADNÝ POPIS KONŠTRUKCIE PERGOLY

Pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou a zhrňovacou strechou z 3-vrstvového PVC. Najdôležitejšou časťou pergoly sú priečne profily (1 - rafter), ktoré majú rozmer 125 x 80 mm. Ďalšou nepostrádateľnou časťou sú hliníkové stojiny pergoly (3-post), ktoré majú rozmer 130 x 100 mm Rozmer odtokového profilu (2-gutter) je rozmer 166 x 160 mm.

TECHNICKÉ PARAMETRE ROBUSTNÉ HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníkové robustné pergoly s posuvnou strechou majú určité parametre pre úspešnú inštaláciu a zhodnotenie vhodnosti použitia práve na vašu terasu. Odporúčame Vám informovať sa o možnostiach minimálneho a odporúčaného sklonu pergoly, ďalej potom o veľkosti strechy, ktorá chráni posuvnú plechtu a na záver potom výšku zhrnutého nábalu PVC tkaniny. Presné technické parametre posuvných pergol s vami prediskutuje náš obchodný manažér na mieste inštalácie.

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE A POSUVNÉ LÁTKY

Celá konstrukce posuvné hliníkové pergoly je opatřena práškovou barvou od výrobce Pulver. Základní barvy bez příplatku jsou “Basic colours”, které obsahují 6 barev (RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tyto barvy jsou lakovány v hladkém provedení - lesklé. Další barva z kolekce “Exclusive colours”, která je bez příplatku a je absolutně nejpopulárnější je ON617. Poté je možné za příplatek vybírat z rozšířené kolekce “Exclusive colours a Texture colours”, případně jakékoliv barvy z kolekce RAL.

Zhrňovaciu strechu hliníkovej pergoly tvorí 3 vrstvová PVC látka od nemeckého výrobcu Mehler. V základnom prevedení môžete vyberať z kolekcie látok „Basic, Xclusive a Matt“, ktoré obsahujú 7 látok, ktoré sa označujú ako „blackout“ tzn. nepriehľadné. Za príplatok môžete zvoliť látku, ktorá je transparentná, ale stále si zachováva nepriedušné vlastnosti základných látok. Nevýhodou týchto látok s označením „Transparent“ môže byť viditeľnosť nečistôt z hornej strany látky.

ROZMERY POHYBLIVÉHO ZASTREŠENIA TERASY

Zhrňovacia pergola NOVO môže byť vyhotovená v 1, 2 a 3 modulovom prevedení. Pergola s jedným modulom (2 stojiny) má maximálny rozmer 4.500 x 7.000 mm, dvoch modulové prevedenie (3 stojiny) potom 9.000 x 7.000 mm a najväčší rozmer dosiahnete s tromi modulovými prevedeniami (4 stojiny) a to 13.000 x 7.000 mm. U tejto pergoly je možné znížiť daný počet stojin pre každý modul (informujte sa u nás o tejto možnosti). Výnimočnosťou tejto hliníkovej pergoly so zhrňovacou strechou je možnosť maximálneho rozmeru iba o 2 stojinách a to je š. 6.000 x v. 7.000 mm. Hliníkové pergoly s posuvnou strechou sa dajú spájať vedľa seba a vytvoriť tak nekonečne dlhé zatienenie.

ODVOD DAŽĎOVÉ VODY VNÚTRI PERGOLY

Pergoly so zhrňovacím zastrešením zaistia odtok dažďovej vody, vďaka dokonale napnutej PVC látke, ktorá odvádza vodu atypickým spôsobom do oboch alebo iba jednej strany pergoly (voda nie je odvádzaná do prednej časti pergoly). Cez okraj látky môže voda ľubovoľne odtekať alebo môže byť zvedená do odtokového profilu umiestneného na bokoch pergoly. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

SCREENOVÉ ROLETY PRO PERGOLY SO ZHRŇOVACÍM ZASTREŠENÍM

Screenové rolety ZIPSCREEN slúžia ako ochrana pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj na ochranu súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý má rôzne veľkosti v závislosti od rozmeru (šírke). Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojiny pergoly má rozmer 46 x 32 mm. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému. Hliníkové profily farebne prispôsobíme konštrukcii celej pergoly.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Serge Ferari a Copaco. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolajú až 72 km/hod (20 m/s) nárazového vetra. Medzi najúžasnejšie vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pri priehľade cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

Na vyhrievanie priestoru pergoly s pohyblivým zastrešením slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, rôznych farbách a zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 1500W do 2500W, kedy je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

OVLÁDANIE PERGOLY S POSUVNÝM ZASTREŠENÍM A PRÍSLUŠENSTVO

Hliníkovú pergolu s posuvným zastrešením je možné ovládať iba elektronicky pomocou špeciálne uloženého rúrkového pohonu SOMFY so vstavaným rádiovým prijímačom. Dodávame riadiaci systém vrátane ovládania od spoločnosti SOMFY (francúzska spoločnosť, produkty so zárukou 5 rokov). Pergolu ovládate pomocou prenosného diaľkového ovládača, ktorý dodávame v niekoľkých variantoch – rôzne počty riadiacich kanálov, možnosť scenárov alebo ovládanie v určitý čas. Príslušenstvo riadiaceho systému sú rôzne typy čidiel reagujúcich na zmeny počasia – slnko, vietor a déšť. Pri použití systému Tahoma Swich môžete pergolu ovládať prostredníctvom smartphonu, tableru alebo počítača.

ODBORNÁ MONTÁŽ POHYBLIVÉHO ZASTREŠENIA

Odborná montáž týchto hliníkových pergol Vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Pre lepšiu manipuláciu pri inštalácii využívame špeciálne montážne zariadenia, ktoré sú prispôsobené na montáž a zaručia nám lepšiu manipuláciu s nábalom a minimalizovanie možnosti poškodenia látky. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie pergoly s posuvným zastrešením je vždy na stenu domu, do stropu alebo samostatne stojace. V prípade montáže na stenu či strop je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácie, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, tak používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky Fischer Thermax v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme na mieru, tak sme schopní zaistiť pomocné konzoly a profily pre úspešné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok pergoly v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, tak používame skrutky do betónu alebo závitovej tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Ak zákazník nemá možnosť zaistiť betónové pätky, tak využívame inštaláciu pomocou zemných skrutiek.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY S POSUVNÝM ZASTREŠENÍM

Dodací termín tejto pergoly s posuvným zastrešením je 8 týždňov. V závislosti od vyhotovenia, farby, príslušenstva a špeciálnych požiadaviek sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornený pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 24 mesiacov a vzťahuje sa na pergolu vrátane elektropohonu SOMFY. Záruka je platná iba vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli.

ÚDRŽBA A ČISTENIE POSUVNÉHO ZASTREŠENIA

Táto varianta pergol je úplne bezúdržbová a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj látku ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom očistiť odtokový žláb a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné.

Poradíme s výberom hliníkovej pergoly s posuvnou strechou

Odporúčame vám pred realizáciou posuvné pergoly návštevu showroomu. Systém posuvných pergol môžete vidieť v Prahe, Skalici, Žiline a Bratislave.

Výhody posuvných pergol NOVO

 • odolá voči nepriaznivému počasiu, záruka je 24 mesiacov
 • 7 farieb konštrukcie, 7 typov látky bez príplatku
 • 100% vodotesnosť pergoly a zatemňujúcej strešnej krytiny
 • Všetky šróby a súčiastky sú z nerezovej ocele
 • Veľký rozmer jedného modulu až 7000 x 6000 mm
 • Možnosť integrovaného LED osvetlenia

Orientačná cena

Typ produktu Hliníková pergola s posuvnou strechou NOVO
Šírka 4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016
Ovládanie Rádiovým pohonom Somfy
Prevedenie Pergola s odtokovým profilom, kotvená k domu
Cena 4 804 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Farebná paleta
 • Designový produkt
 • Efektívne stienenie
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči vetru
 • Minimálny rozmer (šírka x hĺbka): 2000 x 2000 mm
 • Maximalny rozmer (šírka x hĺbka): 13000 x 7000 mm

K STIAHNUTIU

EVA - Kolekcia farieb konštrukcie (PDF, 522.2KB) NOVO - Objednávkový formulár (PDF, 25.4KB)

Ukážky realizácií

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt