Ktorá pergola je najvhodnejšia pre vaše potreby? Môžete si vybrať z pergol s otočnými lamelami, ale aj z konštrukcií s pevnou alebo posuvnou strechou. K dispozícii sú aj samotné posuvné zastrešenia, ktoré sa montujú do predpripravených konštrukcií.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na pergoly s posuvnou, pevnou a rolovacou strechou. Prečítajte si aj náš článok o bioklimatických pergolách.

Záhradné pergoly s posuvnou strechou

Pergoly s posuvnými strechami nemajú naklápacie lamely. Strecha je vyrobená z odolných PVC tkanín, ktoré vás ochránia pred dažďom a slabšími zrážkami. Dajú sa čiastočne alebo úplne odhrnúť, aby ste mali nad sebou otvorené nebo.

Tento typ zastrešenia je ideálny pre grilovanie na akomkoľvek grile. Vďaka možnosti otvorenia strechy môžete pod pergolou grilovať aj na drevenom uhlí alebo pripravovať pokrmy v otvorenom ohnisku. Tieto pergoly možno doplniť bočnými screenovými roletami. Inštalujú sa na stenu domu alebo do stropu.

Posuvná pergola EVA

Konštrukcia EVA je jednou z najpredávanejších pergol s posuvnou strechou. Svoje uplatnenie nachádza nielen na terasách rodinných domov, ale aj na balkónoch a terasách bytov, v reštauráciách, kaviarňach a hoteloch. Je vhodná aj pre drevostavby. Vieme zatieniť aj už hotové pergoly a to markízou Xlight.

Pergola je k dispozícii v 6 základných farbách. Ďalšie sú za príplatok. Tkanina na strechu je v základe v nepriehľadnom vyhotovení. Rozmery jedného modulu sú 450 cm × 600 cm, maximálna veľkosť pergoly je 1300 cm × 600 cm.


Obrázok: Najpredávanejšia pergola EVA.

Minimalistická a moderná pergola Elegancy

Materiál posuvnej strechy pergoly Elegancy vás ochráni pred UV žiarením, dažďom a teplom. Odolá vetru s rýchlosťou až 120 km/h. Konštrukciu je možné vybaviť bočným zasklením alebo roletami a ďalším príslušenstvom. K dispozícii sú 3 základné farby konštrukcie. Rozmery jedného modulu sú 500 × 600 cm, maximálna veľkosť pergoly je 1 350 × 600 cm.

Jednoduchý dizajn pergoly Flat

Dizajnovo čistá pergola Flat sa hodí k modernému minimalistickému bývaniu. Je k dispozícii v 3 farbách. Ďalšie farby sú za príplatok. Strecha je vyrobená z materiálu Techprotect, ktorý je vodotesný, tieniaci, odolný voči teplu a UV žiareniu. Rozmer jedného modulu je 450 × 600 cm, maximálny rozmer je 1 300 × 600 cm.

Pergola Flat je k dispozícii aj vo väčšej verzii, kde rozmery jedného modulu sú 450 × 700 cm a maximálna veľkosť pergoly môže byť 1 300 × 700 cm. K dispozícii je v 7 farbách.


Obrázok: Minimalistická pergola Flat.

Jednoduchá pergola Tarasola Simple

Pergola na mieru Tarasola Simple je ideálna na zatienenie menších terás a balkónov. Ovláda sa manuálne. V prípade ovládania elektromotorom je k dispozícii len v nástennej verzii. Na rozdiel od iných pergol s posuvnou strechou z 3-vrstvovej tkaniny má pergola Tarasola Simple strechu z 1-vrstvovej tkaniny. Je k dispozícii v dvoch základných farbách. Odolá vetru s rýchlosťou 50 km/h. Rozmer jedného modulu je 400 × 500 mm, maximálny rozmer je 700 × 500 cm.

Robustná posuvná pergola Novo

Ak hľadáte špeciálne riešenie s väčšou hĺbkou tienenia alebo menším počtom stojok pri maximálnej veľkosti pergoly, preferujte pergolu Novo. Hĺbka zatienenia môže byť až 400 cm. Pri rozmeroch 600 × 400 cm možno použiť len 2 stojky. Pergolu je možné ukotviť aj do drevostavby. Veľkosť jedného modulu je 450 × 700 cm, maximálna veľkosť pergoly je 1 300 × 700 cm. V základe je k dispozícii v 7 farbách.


Obrázok: Veľká pergola s minimálnym počtom stojok.

Pergola bez stĺpov MN

Jedinečné posuvné zastrešenie MN nemá žiadne stĺpy, takže vám nič nebráni vo výhľade na okolie. Kotví sa do steny bytu alebo domu. Aby bola strecha pevná, má pod alebo nad tienením nainštalovanú dodatočnú konštrukciu. Voda zo strechy odteká cez predný profil tkaniny. Na toto zastrešenie nie je možné inštalovať odtokový profil. Konštrukcia je k dispozícii v 6 farbách v základnom prevedení. Môžete si vybrať zo 7 materiálov strechy, ktoré sú nepriehľadné. Rozmer jedného modulu je až 450 × 700 cm.


Obrázok: Prístrešok bez stĺpov.

Zastrešenie pre akúkoľvek konštrukciu

Postavili ste konštrukciu pergoly a rozmýšľate, ako ju zastrešiť? Siahnite po zastrešení Pure. Posuvnú strechu môžete nainštalovať prakticky kdekoľvek. Môžete ju pripevniť na drevené, oceľové, nerezové alebo iné konštrukcie. Voda opúšťa strechu cez predný profil tkaniny. Materiál strechy je 3-vrstvové PVC. Strešná konštrukcia je k dispozícii v 7 farbách. Jeden modul môže mať rozmery až 450 × 1000 cm.


Obrázok: Pure možno nainštalovať na akúkoľvek konštrukciu.

Rozžiarená pergola Quattro

Posuvnú rolovateľnú pergolu Quattro možno zabudovať do existujúcich konštrukcií, ale možno ju pripevniť aj na stenu alebo umiestniť do voľného priestoru. Jej jedinečnosť spočíva v osvetlení, ktoré je integrované priamo do textilnej vrstvy. Môžete si vybrať z 3 typov osvetlenia:

  • RGB LED – Hidden Stripe pre zmenu farby
  • LED Stripe Dimmer po stranách konštrukcie
  • HDD Lux Power LED, ktoré je zapracované v tkanine

Konštrukcia je k dispozícii v 7 farbách. Iné sú za príplatok. Voda vďaka neviditeľnému obojstrannému sklonu odteká striedavo alebo jednostranne cez krokvy do odvodňovacieho profilu. Maximálne rozmery pergoly sú 550 × 800 cm.


Obrázok: Pergola s integrovaným osvetlením.

Švajčiarska kvalita pergoly Rivera

Pergola Rivera sa vyrába vo Švajčiarsku. Konštrukcia zákazkovej rolovacej pergoly musí mať sklon 8-25°. Voda zo strechy odteká do odtokového profilu. Konštrukcia je k dispozícii v 16 farbách ako základ. Rozmer jedného modulu je 500 × 700 cm.


Obrázok: Švajčiarska pergola Rivera.

Mobilné zastrešenie Bavona

Jednoduchá kubistická pergola Bavona s dokonale rovnými krivkami. Voda zo strechy odteká do odtokového profilu. Konštrukcia pergoly a strešná tkanina sú k dispozícii v 16 rôznych farbách bez príplatku. Jeden modul môže mať rozmery 500 × 600 cm.

Pergoly s pevnou strechou

Ak ste vyznávačom klasiky, môžete svoju terasu doplniť pergolou s pevnou strechou. Na zastrešenie sa zvyčajne používa bezpečnostné sklo alebo odolný polykarbonát. Ak si k pergole zaobstaráte aj posuvné zasklenie, môžete ju ľahko premeniť na zimnú záhradu. Pohodlie pergoly si tak budete môcť užívať po celý rok.

Hliníková pergola Legend

Strecha pergoly Legend môže byť z 8 mm bezpečnostného skla alebo 16 mm polykarbonátu (číreho alebo mliečneho). Môžete si vybrať zo 4 farieb konštrukcie. Štandardný sklon pergoly je 8°, za príplatok si môžete zvoliť sklon v rozmedzí od 5° do 15°. Pergola vydrží zaťaženie snehom 170 kg/m².

Ak si vyberiete polykarbonátovú strechu, môžete pergolu doplniť o samostatne stojacu konštrukciu. Takto ju možno ukotviť aj k drevostavbe. Strecha môže mať presah až 100 cm. Konštrukciu pergoly možno prispôsobiť aj atypickým rozmerom. Konštrukcia je k dispozícii v 4 farbách. Strechu pergoly je možné pre lepšie zatienenie doplniť posuvným tienidlom s markízou, baldachýnom alebo plisé.


Obrázok: Pergola Legend s bočnými screenovými roletami.

Jednoduchá ALUPERGOLA

Konštrukciu ALUPERGOLY možno prispôsobiť aj atypickým tvarom. Strecha je buď zo 16 mm komôrkového polykarbonátu, alebo z 8 mm bezpečnostného skla. Sklon pergoly je 8°, ale za príplatok je možný sklon 5 až 10°. Moderná pergola vydrží zaťaženie snehom až do 170 kg/m². Lepšie zatienenie sa dosiahne použitím markízy.

Robustná pergola Expert

Pergoly GARDENDREAMS EXPERT uspokoja všetkých, ktorí potrebujú veľkú pergolu s čo najmenším počtom stĺpikov v prednej časti. Sklon konštrukcie je 8°, ale za príplatok je možný aj sklon 5 až 15°. Strecha je buď zo 16 mm polykarbonátu, alebo z 8 mm bezpečnostného skla. Unesie zaťaženie až do 170 kg/m². Konštrukcia je k dispozícii v 4 základných farbách. Pre lepšie zatienenie pergoly môžete nainštalovať posuvné tienenie v podobe baldachýnu, markízy alebo plisé.


Obrázok: Pergola s malým počtom stĺpikov.

Pergola Superior

Máte super veľkú terasu? Zastrešte ju obrovskou pergolou Superior. S maximálnymi rozmermi 700 × 600 cm bude mať vpredu len dva stĺpiky. Strecha je buď zo 16 mm polykarbonátu, alebo z 10 mm bezpečnostného skla. Sklon pergoly je 8°, ale za príplatok môže byť sklon v rozmedzí 5 až 15°. Strecha znesie zaťaženie snehom 170 kg/m². Pre lepšie zatienenie doplňte pergolu markízou, baldachýnom alebo plisé. Konštrukcia je k dispozícii v základnej antracitovej farbe.


Obrázok: Pergola pre obrie terasy.

Pergoly s rolovacou strechou

Rolovacie pergolyminimalistické. Sú ideálne na zatienenie bytových terás a balkónov. Pred slnkom vás ochráni látkové tienenie.

V našej ponuke máme rolovaciu pergolu Pergolino s jednoduchou konštrukciou, ktorú možno inštalovať do steny, ale aj do stropu. Stĺpy sú ukotvené do podlahy. Upevňujú sa buď zabetónovaním, alebo zaťažením špeciálnymi kvetináčmi. Sklon pergoly s rolovacou strechou môže byť v širokom rozsahu od 0° do 35°. Pergola odolá vetru s rýchlosťou až 49 km/h. Tieniaca tkanina môže mať aj špeciálnu zníženú horľavosť. Hliníkové profily sú k dispozícii v 16 základných farbách. Pergola môže mať rozmery až 700 × 600 cm.


Obrázok: Pergola s rolovacou strechou.

Zaujímajú vás bioklimatické pergoly s naklápacími lamelami? Prečítajte si prvú časť nášho seriálu.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt