a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 - 9

b

Baldachýn

Baldachýn alebo podnebie (tal. baldacchino; vlastne v Baldach-u, teda v stredovekom Bagdade zhotovený zlatý brokát) je ozdobná strieška trónov, postelí, kazateľníc, pomníkov a iného, ktorá bola vyrobená pôvodne z brokátu.

Více

e

Energetická úspora

Úsporou energie sa rozumie množstvo usporenej energie určené meraním alebo odhadom spotreby pred vykonaním jedného alebo viacerých opatrení na zvýšenie energetickej účinnosti a po ňom, pri štandardizovaných vonkajších podmienkach, ktoré vplývajú na spotrebu energie.

Více

i

Izolačné zasklenie

Izolačné zasklenie je chápané ako zasklenie okien z niekoľkých vrstiev sklenených tabúľ, ktoré sú od seba separované vzduchom alebo plynom.

Více

k

Kotviaci profil

Vďaka špeciálnemu kotviacemu profilu, je možné pergolu s posuvnou strechou ukotviť aj na drevostavbu s vertikálne uloženými nosnými hranolmi.

Více

Krycia strieška nábalu

Krycia strieška nábalu sa využíva pri klasických výsuvných markízach. Nábal látky zvyčajne nebýva krytý kazetou.

Více

m

p

Pozinkované pergoly

Pergoly sú vyrábané predovšetkým z lakovaných hliníkových profilov. Oceľové prvky bývajú pozinkované kvôli vyššej odolnosti.

Více

Pozinkované ploty a brány

Pozinkovanie kovových výrobkov alebo hutníckych polovýrobkov, akými sú brány, alebo ploty, získava materiál vďaka povlaku zinku antikoróznu vlastnosť, vďaka ktorej vydrží dlhšie odolávať hrdzaveniu.

Více

PVC

Polyvinylchlorid, skrátene PVC je umelo vyrobený plastický polymér so širokou škálou použitia.

Více

r

Riadiaci systém

Riadiaci systém budovy (iné názvy: systém riadenia budovy, systém manažmentu budovy, angl. building management system, skr. BMS) je počítačový systém na kontrolu a riadenie technického vybavenia budovy, napr. ventilácie, klimatizácie, osvetlenia či bezpečnostného systému.

Více

s

Stmievač LED osvetlenia

LED stmievače a senzory sú určené pre stmievanie a spínanie LED pásov a svietidiel s plynulým riadením intenzity osvetlenia.

Více

t

Teplo domu

Teplo domu je predovšetkým dané tým, aké topné telesá sa v dome nachádzajú a koľko tepla dokážu vyrobiť a zároveň aj to, aký únik tepla v doma vzniká.

Více

Tienenie domu

Tienenie domu poskytuje príjemný úkryt pred slnečnými lúčmi počas letných dní.

Více

Tieniaca plachta na pergoly a terasy

Tieniace plachty slúžia ako alternatíva ku klasickým pergolám s pevnou strechou. Zatienenie terasy plachtou sa v poslednej dobe stáva čoraz častejšou voľbou predovšetkým vďaka možnosti vybrať si tieniacu plachtu presne na mieru.

Více

v

Výpočet tepelnej straty

Výpočet tepelných strát je výpočtom energetickej hospodárnosti domu či bytu. Na vyčíslenie tepelných strát objektu existuje viacero výpočtov.

Více

z

Zahradný altán

Pod pojmom altánok sa rozumie vyhliadková vežová stavba nad strechou domov, dnes častejšie záhradná, murovaná alebo drevená besiedka.

Více

Zástena do pergoly

Bočné presklenie terasy ponúka možnosť vytvoriť z našej pergoly nezateplenú zimnú záhradu alebo len elegantne oddeliť priestor od záhrady a inej časti domu.

Více

Zástena na plot

Často sa využívajú prírodné plotové zásteny, ktoré slúžia ako dekoratívna clona.

Více

Zhrňovacia pergola

Strechu zhrňovacích pergol tvorí predovšetkým 3 vrstvová PVC látka. Konštrukcia pergol je najčastejšie tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi, ktoré sú ošetrené práškovým lakovaním.

Více

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ