ZÁHRADA S POSUVNÝM BEZRÁMOVÝM ZASKLENÍM

Zimné záhrady GARDENDREAMS GARDENROOM s bezrámovým posuvným zasklením sú cenovo dostupné zimné záhrady, vďaka typizovaným rozmerom (šírka x hĺbka), ktoré nemožno meniť. Strechu tejto zimnej záhrady môže tvoriť 16 mm komôrkový polykarbonát v niekoľkých variantoch, ale aj 8 mm bezpečnostné sklo. Obvodové zasklenie zimnej záhrady je bezrámové s hrúbkou 8 mm a priechodnou výškou 2100 mm. Konštrukcia zimných záhrad je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené kvalitnou práškovou farbou Tiger Drylac v 4 odtieňoch bez príplatku. Zimná záhrada sa dodáva so sklonom 8 ° (klesanie 14 cm na meter). Hliníková pergola má v prednej časti odkvapový systém, ktorý odvádza dažďovú vodu do stojky, kde je integrovaná odtoková rúrka. Stojky v prednej časti sú z profilu 110 x 110 mm a majú štandardnú dĺžku 2100 mm. Pergola s pevnou strechou môže byť použitá v 1. a 2. snehovom pásme a je testovaná na zaťaženie snehom až 170 kg/m2.

Naša spoločnosť SUN SYSTEM, s.r.o. je výhradným zástupcom nemeckých hliníkových zimných záhrad GARDENDREAMS pre Českú, Slovenskú a Rakúsku republiku.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt

Popis produktu

ZIMNÉ ZÁHRADY GARDENREAMS GARDENROOM SÚ VĎAKA TYPIZOVANÝM ROZMEROM CENOVO DOSTUPNÉ.

ZÁKLADNÝ POPIS KONŠTRUKCIE ZIMNEJ ZÁHRADY

Hliníková zimná záhrada je zostavená z extrudovaných hliníkových profilov tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou od rakúskeho výrobcu Tiger Drylac. Najdôležitejšou časťou hliníkovej zimnej záhrady je odkvap v prednej časti, ktorý má rozmer 198 x 135 mm a môže byť dodaný v prevedení Flat (rovný), Round (guľatý) alebo Rustical (rustikálny - ozdobný). Ďalšou veľmi dôležitou časťou sú stredové a okrajové krokvy s integrovaným gumovým tesnením, ktoré majú rozmer 95 x 55 mm a sú zabezpečené krycími profilmi, taktiež s tesnením. V prednej časti sú umiestnené extrudované hliníkové stojky o rozmere 110 x 110 mm, ktoré sú dodávané iba v dĺžke 2100 mm.

BEZÚDRŽBOVÁ STRECHA ZIMNÝCH ZÁHRAD

Strecha hliníkovej zimnej záhrady môže byť tvorená komôrkovým polykarbonátom o hrúbke 16 mm, alebo 8 mm bezpečnostným sklom (lepené). Najpredávanejším typom strechy je bezpečnostné sklo (lepené) hr. 8 mm. Hliníkovú presklenú terasu odporúčame zatieniť pomocou rôznych typov markíz, baldachýnov alebo plisé pre lepší tepelný komfort vnútri zimnej záhrady. Ďalším variantom je komôrkový polykarbonát hr. 16 mm, ktorý môže byť bez príplatku v prevedení číry a mliečny. Za príplatok môže byť polykarbonát extra číry, antracitový s lepšou odrazivosťou tepla, číry s lepšou odrazivosťou tepla a mliečny s lepšou odrazivosťou tepla.

TECHNICKÉ PARAMETRE HLINÍKOVEJ ZIMNEJ ZÁHRADY

Zimné záhrady s pevnou strechou majú určité parametre pre úspešnú inštaláciu a zhodnotenie vhodnosti použitia práve pre vašu terasu. Odporúčame vám informovať sa o možnostiach objednávacích a výrobných rozmerov, možnostiach sklonu a pod. Presné technické parametre pevných pergol s vami prediskutuje náš obchodný manažér na mieste inštalácie.

MOŽNOSTI OBVODOVÉHO ZASKLENIA ZIMNEJ ZÁHRADY

Zimné záhrady Gardenroom dodávame v 3 variantoch - bezrámové celoposuvné obvodové zasklenie, rámové zasklenie s dvojkrídlovými dverami a rámové zasklenie s posuvnými dverami v prednej stene zimnej záhrady. Možnosti zasklenia nemožno u týchto typizovaných záhrad meniť. Ak požadujete riešenie na mieru, vyberte si z pergol Legend alebo Expert.

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE PRESKLENEJ PERGOLY

Hliníkové profily, ktoré tvoria modernú zimnú záhradu sú ošetrené práškovou farbou od rakúskeho výrobcu Tiger. V základnej ponuke sú k dispozícii 4 farby bez príplatku (RAL9016 - biela (lesklá), RAL9001 - krémová (lesklá), RAL7016 - atracit (štruktúrovaná) a RAL9007 - strieborná (štruktúrovaná). Za príplatok je možné zvoliť si akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL v prevedení lesklá alebo štruktúrovaná.

ROZMERY ZIMNÝCH ZÁHRAD S PEVNOU STRECHOU

Zimné záhrady Gardenroom dodávame v typizovaných rozmeroch, ktoré nemožno upraviť. Minimálny rozmer zimnej záhrady so strechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximálny rozmer je š. 7.000 x h. 4.000 mm. Podľa rozmeru je potom prispôsobený počet predných hliníkových stojok v prednej časti od 2 do 3. Minimálny rozmer zimných záhrad so strechou z bezpečnostného skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximálny rozmer je š. 7.000 x h. 4.000 mm. Podľa rozmeru je potom prispôsobený počet predných hliníkových stojok v prednej časti od 2 do 3.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VNÚTRI ZIMNEJ ZÁHRADY

Hliníkové zimné záhrady s pevnou strechou vám zaistia odtok dažďovej vody, vďaka pevnej streche, ktorá vodu odvádza do prednej časti k odtokovému profilu. Voda potom odteká odtokovým profilom do otvoru, ktorý je vyfrézovaný v mieste stojky. Vo vašej zimnej záhrade tak bude vždy dokonalé sucho.

ZATIENENIE ZIMNEJ ZÁHRADY POMOCOU VONKAJŠEJ MARKÍZY

Pre najkomfortnejšie užívanie hliníkovej zimnej záhrady s pevnou strechou odporúčame použiť špeciálne vyvinuté markízy pre zatienenie pergol alebo zimných záhrad. Pokiaľ chcete zastaviť slnečné lúče nad polykarbonátom alebo bezpečnostným sklom, tak odporúčame použiť typy markíz ako je Airomatic, Targa alebo Xline. Nevýhodou markízy nad strechou je väčšia náchylnosť k nárazom vetra, ďalej vyššia miera znečistenia látky a nemožnosť používať markízu za dažďa. Ďalšou možnosťou je použitie markízy pod strechou, ktorá síce tak efektívne nebráni slnečným lúčom, ale za to je odolnejšia proti vetru, môžete ju používať za dažďa a taktiež má látka vyššiu životnosť, pretože nie je vystavená vonkajším vplyvom a nečistotám. Ak zvažujete túto variantu, odporúčame markízu Xlight.

ZATIENENIE ZIMNEJ ZÁHRADY POMOCOU BALDACHÝNOV A PLISÉ

Cenovo dostupnejšie riešenie zatienenia hliníkovej zimnej záhrady je pomocou baldachýnov alebo plisé. Jedná sa o zatienenie, ktoré sa inštaluje medzi hliníkové strešné krokvy. Štandardne je možné ovládanie manuálne (ťahom za predný profil pomocou tyče), ale v prípade plisé je za príplatok možné ovládať produkt aj elektropohonom.

SCREENOVÉ ROLETY PRE HLINÍKOVÉ ZIMNÉ ZÁHRADY

Screenové rolety ZIPSCREEN slúžia ako ochrana pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj k ochrane súkromia vnútri vašej zimnej záhrady. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý má rôzne veľkosti v závislosti od rozmeru (šírky). Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojky má rozmer 46 x 32 mm. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému. Hliníkové profily farebne prispôsobíme konštrukcii celej zimnej záhrady.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky sú olemované "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolajú nárazovému vetru s rýchlosťou až 72 km/hod (20 m/s). Medzi najúžasnejšiu vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolím priehľadnosťou látky pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU ZIMNEJ ZÁHRADY

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je integrované vo vnútri hliníkových strešných profilov. Jedná sa o LED osvetlenie, ktoré dodávame iba v bielom variante. V štandardnom prevedení sa osvetlenie ovláda pomocou spínača na stene s funkciou ON / OFF (zapnuté/vypnuté). Ďalším variantom je ovládanie pomocou diaľkového ovládača, taktiež s funkciou ON / OFF (zapnuté/vypnuté). Za príplatok, pri použití stmievača, je možné intenzitu osvetlenia regulovať v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

K vyhrievaniu vnútorného priestoru zimnej záhrady slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, v rôznych farbách a so zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 1500W do 2500W, kde je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVEJ ZIMNEJ ZÁHRADY

Odborná montáž bezúdržbových zimných záhrad s pevnou strechou vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Inštalácia trvá približne 2-3 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie hliníkovej zimnej záhrady je na stenu domu. V prípade montáže na stenu je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácie, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky Fischer Thermax v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme osobitne, sme schopní zabezpečiť pomocné konzoly a profily pre zdarné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok zimnej záhrady v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, používame skrutky do betónu alebo závitové tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Ak zákazník nemá možnosť zabezpečiť betónové pätky, využívame inštaláciu pomocou zemných skrutiek. Pozrite sa na prehľad kotviacich prvkov pre hliníkové stojky.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA ZIMNEJ ZÁHRADY

Dodací termín tejto hliníkovej pergoly je 8 týždňov. V závislosti na prevedení, farbe, príslušenstve a špeciálnych požiadavkách sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálna vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornený pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje, je stanovená na 2 roky a vzťahuje sa na hliníkovú konštrukciu. Záruka je platná len vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli.

ÚDRŽBA A ČISTENIE HLINÍKOVÝCH ZIMNÝCH ZÁHRAD

Tento variant zastrešenia je úplne bezúdržbový, a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj strechu očistiť čistou vodou bez použitia saponátov. Od nečistôt ako je lístie a pod. je vhodné očistiť aj odtokový žľab a odtokový otvor v hornej časti strechy. Variant zastrešenia s bezpečnostným sklom má tú nevýhodu, že na skle sú vidieť všetky nečistoty (prach, špina a iné).

Pred realizáciou hliníkovej zimnej záhrady vám odporúčame vám návštevu showroomu. Túto zimnú záhradu máme vystavenú v Bratislave.

Poradíme vám ako vybrať hliníkovú zimnú záhradu.

Výhody zimných záhrad Gardenroom

 • Kvalitný výrobok "Made in Germany" so zárukou 2 roky
 • Integrovaný odkvap v prednej časti zabezpečí dokonalý odvod vody
 • Vhodné použitie do 2. snehového pásma so zaťažením 170 kg/ m2
 • Možnosť integrovaného LED osvetlenia v strešných profiloch
 • Základné farby biela, krémová, antracitová a strieborná
 • V základnej ponuke štruktúrované povrchy (antracit a strieborná)
 • 16 mm polykarbonát alebo 8 mm bezpečnostné sklo
 • Vhodné na doplnenie o tienenie (markíza alebo screenové rolety)

Orientačná cena

Typ produktu Zimná záhrada Gardenroom
Šírka 4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016 antracitová
Prevedenie 8 mm bezpečnostné sklo, bezrámové prevedenie
Cena 11 138 € (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Maximálny rozmer (šírka x hĺbka): 7000 x 4000 mm
 • Minimálna rozmer (šírka x hĺbka): 3000 x 2500 mm
 • Farebná paleta
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči snehu
 • Produkt na celý život
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči vetru

Ukážky realizácií

HLINÍKOVÁ ZIMNÁ ZAHRADA SO ZASKLENÍM - TŘEBÍČ

Zobraziť detail realizácie

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt