DIZAJNOVO JEDNODUCHÁ A MODERNÁ PERGOLA S POSUVNOU STRECHOU TARASOLA FLAT

Tarasola Flat je riešením, ktoré bolo vytvorené s ohľadom na podmienky modernej architektúry. Vďaka zachovaniu pravých uhlov Flat dokonale zapadne do moderného tvaru. Konštrukciu tvoria extrudované hliníkové profily, látková rolovacia strecha a krycia strieška, ktorá pri zložení zakrýva materiál. Strecha je štandardne vyrobená z trojvrstvovej tkaniny Techprotect, ktorá je plne vodeodolná, 100% tieniaca, odolná voči zahrievaniu a prenikaniu UV žiarenia. Strecha pergoly Flat je navrhnutá tak, aby bola dažďová voda odvádzaná na jednu stranu. Pomocou bočného žľabu je voda prenášaná na nosné profily konštrukcie terasy a následne odvádzaná von. Dizajn, ktorý na pohľad vyniká ľahkosťou a jednoduchosťou, je v skutočnosti veľmi pevný, prispôsobený náročným a meniacim sa poveternostným podmienkam.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÝ POPIS KONŠTRUKCIE PERGOLY

Pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou a zhrňovacou strechou z 3-vrstvového PVC. Najdôležitejšou časťou pergoly sú priečne profily (1 - rafter). Ďalšou nepostrádateľnou časťou sú hliníkové stojiny pergoly (3-post) a odtokový profil (2-gutter) je rozmer 166 x 160 mm.

TECHNICKÉ PARAMETRE ROBUSTNEJ HLINÍKOVEJ PERGOLY

 

Hliníkové pergoly s posuvnou strechou majú určité parametre pre úspešnú inštaláciu a zhodnotenie vhodnosti použitia práve na vašu terasu. Odporúčame Vám informovať sa o možnostiach minimálneho a odporúčaného sklonu pergoly, ďalej potom o veľkosti strechy, ktorá chráni posuvnú plachtu a na záver výšku zhrnutého nábalu PVC tkaniny. Presné technické parametre posuvných pergol s vami prediskutuje náš obchodný manažér na mieste inštalácie.

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE A POSUVNEJ LÁTKY

Medzi základné farby konštrukcie patrí RAL9010, RAL7016, RAL9007. Iné farebné prevedenie si je možné vybrať za príplatok z kolekcie RAL.

Štandardné farby látky:

ROZMERY POHYBLIVÉHO ZASTREŠENIA TERASY

Zhrňovacia pergola FLAT môže byť vyhotovená v 1, 2 a 3 modulovom prevedení. Pergola s jedným modulom (2 stojiny) má maximálny rozmer 4.500 x 6.000 mm, dvoch modulové prevedenie (3 stojiny) potom 9.000 x 6.000 mm a najväčší rozmer dosiahnete s troma modulovými prevedeniami (4 stojiny) a to 13.000 x 6.000 mm. U tejto pergoly je možné znížiť daný počet stojin pre každý modul (informujte sa u nás o tejto možnosti). Hliníkové pergoly s posuvnou strechou sa dajú spájať vedľa seba a vytvoriť tak nekonečne dlhé zatienenie.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VO VNÚTRI PERGOLY

Posuvné pergoly vám zaistia odtok dažďovej vody, vďaka dokonale napnutej PVC látke, ktorá vodu odvádza do prednej časti k odtokovému profilu. Voda potom odteká odtokovým profilom do otvoru, ktorý je vyfrézovaný v mieste stojiny. Vývod vody je viditeľný (voľný) prostredníctvom odtokovej pätky. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

SCREENOVÉ ROLETY PRO PERGOLY SO ZHRNOVACÍM ZASTREŠENÍM

Screenové rolety ZIPSCREEN slúžia ako ochranňa pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj na ochranu súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý má rôzne veľkosti v závislosti od rozmeru (šírke). Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojiny pergoly má rozmer 46×32 mm. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému. Hliníkové profily farebne prispôsobíme konštrukcii celej pergoly.

Screenové rolety do zhrňovacej pergoly FLAT

 

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Serge Ferari a Copaco. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenovej rolety odolajú až 72 km/hod (20 m/s) nárazového vetra. Medzi najúžasnejšie vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pri priehľade cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

Látky pre screenové rolety do pohyblivého zastrešenia FLAT

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU PERGOLY

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je integrované vo vnútri látkových profilov. Jedná sa o LED osvetlenie, ktoré dodávame iba v bielej variante. V štandardnom prevedení sa osvetlenie ovláda pomocou funkcie ON/OFF (zapnuté/vypnuté). Za príplatok pri použití stmievača je možné intenzitu osvetlenia regulovať v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Integrované LED osvetlenie do pergoly s pohyblivou strechou

Na vyhrievanie priestoru pergoly slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, rôznych farbách a zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 1500W do 2500W, kedy je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Elektrické ohrievače

ODBORNÁ MONTÁŽ POHYBLIVÉHO ZASTREŠENIA

Odborná montáž posuvných pergol Vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Pre lepšiu manipuláciu pri inštalácii využívame špeciálne montážne zariadenia, ktoré sú prispôsobené na montáž a zaručia nám lepšiu manipuláciu s nábalom a minimalizovanie možnosti poškodenia látky. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie posuvnej pergoly je vždy na stenu domu alebo do stropu, alebo samostatne stojaca. V prípade montáže na stenu či strop je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácie, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, tak používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky Fischer Thermax v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme na mieru, tak sme schopní zaistiť pomocné konzoly a profily pre úspešné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok pergoly v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, tak používame skrutky do betónu alebo závitovej tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Ak zákazník nemá možnosť zaistiť betónové pätky, tak využívame inštaláciu pomocou zemných vrutov.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY S POSUVNÝM ZASTREŠENÍM

Dodací termín tejto zhrňovacej pergoly je 8-12 týždňov. V závislosti od prevedenia, farby, príslušenstva a špeciálnych požiadaviek sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornení pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 2 roky. Záruka je platná iba vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli.

ÚDRŽBA A ČISTENIE ZHRŇOVACEJ PERGOLY

Táto varianta pergoly je úplne bezúdržbová a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj látku ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom očistiť odtokový žláb a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné.

Poradíme s výberom hliníkovej pergoly s posuvnou strechou

Výhody pohyblivých pergol FLAT

 • nadštandardná záruka 2 roky
 • 3 farieb konštrukcie a 8 látok úplne bez príplatku
 • Odolnosť proti silnému vetru až do 110 km/hod
 • 100% vodotesná strešná PVC tkanina
 • extrudované screenové rolety vo farbe pergoly
 • možnosť integrovaného bieleho LED osvetlenia
 • veľký rozmer jedného modulu až 4500 x 6000 mm
 • maximálny rozmer pergoly až 13000 x 6000 mm

Orientačná cena

Typ produktu Hliníková pergola s posuvnou strechou FLAT
Šírka 4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016
Ovládanie Rádiovým pohonom TELECO
Prevedenie Pergola s odtokovým profilom, kotvená k domu
Cena 6 828 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Farebná paleta
 • Designový produkt
 • Efektívne stienenie
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči vetru
 • Minimálny rozmer (šírka x hĺbka): 2000 x 2000 mm
 • Maximalny rozmer (šírka x hĺbka): 13000 x 6000 m

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt