JEDNODUCHÁ HLINÍKOVÁ PERGOLA ALUPERGOLA

Hliníková pergola ALUPERGOLA s pevnou strechou. Strecha môže byť z 16 mm komôrkového polykarbonátu v niekoľkých variantoch, ale aj z 8 mm bezpečnostného skla. Konštrukciu pergoly tvoria extrudované hliníkové profily tej najvyššej kvality, ošetrené kvalitnou práškovou farbou Tiger Drylac v štandardnej RAL 7016. Pergola je dodávaná so sklonom 8 ° (klesanie 14 cm na metre). Za príplatok je možné zvoliť sklon od 5 ° do 10 °. Hliníková pergola má v prednej časti odkvapový systém, ktorý odvádza dažďovú vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková rúrka. Stojiny v prednej časti sú z profilu 110 x 110 mm a majú štandardnú dĺžku 2500 mm. Pergola s pevnou strechou môže byť použitá v 1. a 2. snehovom pásme a je testovaná na zaťaženie snehom až 170 kg/m2.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÝ POPIS KONŠTRUKCIE HLINÍKOVEJ PERGOLY

Pergola je zostavená z extrudovaných hliníkových profilov tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou od rakúskeho výrobcu Tiger. Najdôležitejšou časťou hliníkovej pergoly je odkvap v prednej časti, ktorý má rozmer 198 x 135 mm. Medzi ďalšie dôležité časti patria krokvy s integrovaným gumovým tesnením a sú zaistené krycími profilmi, taktiež s tesnením. V prednej časti sú umiestnené extrudované hliníkové stojiny s rozmerom 110 x 110 mm, ktoré sú dodávané v dĺžke 2500 mm, ale za príplatok je možné dodať dlhšie stojiny (3000, 5000 alebo 6000 mm).

BEZÚDRŽBOVÁ STRECHA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Strecha hliníkovej pergoly môže byť tvorená komôrkovým polykarbonátom o hr. 16 mm alebo 8 mm bezpečnostným sklom (lepené). Najpredávanejším typom strechy je polykarbonát, ktorý je cenovo dostupnejší a môže byť bez príplatku v prevedení číry a mliečny a za príplatok bronzový alebo solar control.

Drahším variantom je bezpečnostné sklo (lepené) hr. 8 mm, ktoré je každým rokom populárnejšie. Hliníkovú pergolu so sklom odporúčame opatriť tienením rôznych typov markíz, baldachýnov alebo plisé pre lepší tepelný komfort pod pergolou.

TECHNICKÉ PARAMETRE HLINÍKOVÝCH PERGOL

Hliníkové pergoly s pevnou strechou majú určité parametre pre úspešnú inštaláciu a zhodnotenie vhodnosti použitia práve na vašu terasu. Odporúčame Vám informovať sa o možnostiach objednávacích a výrobných rozmerov, možnosti sklonu a ďalšie. Presné technické parametre pevných pergol s vami prediskutuje náš obchodný manažér na mieste inštalácie.

SAMOSTATNE STOJÚCA PERGOLA S POLYKARBONÁTOM

Hliníkovú pergolu s pevnou strechou, ktorú tvorí iba polykarbonát (nie bezpečnostné sklo) je možné doplniť o zadnú samostatne stojacu konštrukciu. Táto hliníková konštrukcia sa skladá z extrudovaných hliníkových profilov vo farbe konštrukcie pergoly. Rozmery profilov pre túto konštrukciu sú 110 x 110 mm. Samostatne stojacu pergolu odporúčame kotviť pomocou kotviacich pätiek (hliníková vsuvka s pätkou, ktorá sa nasunie do stojok o rozmere 110 x 110 mm). Maximálny rozmer kompletne samostatne stojacej hliníkovej pergoly je š. 7000 x h. 5000 mm alebo po konzultácii s obchodným manažérom. Zadná pomocná konštrukcia sa odporúča aj v prípade kotvenia pergoly k drevostavbe (pre lepšiu stabilitu a vyššie možnosti kotvenia do steny).

ATYPICKÉ PREVEDENIE HLINÍKOVÝCH PERGOL

Hliníkovú pergolu je možné upraviť na každý druh stavby či terasy. Za príplatok je možné pergolu upraviť a vyrábať v ľubovoľných atypických tvaroch, s ľubovoľným sklonom (5° až 10°) a počtom stĺpov. Pokiaľ máte atypickú požiadavku, tak sa na nás neváhajte obrátiť.

Atypické provedení hliníkových pergol

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE PERGOL

Hliníkové profily, ktoré tvoria pergolu sú opatrené práškovou farbou od rakúskeho výrobcu Tiger. V základnej ponuke je k dispozícii bez príplatku RAL7016 - atracit (štruktúrovaná). Za príplatok je možné zvoliť akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL v prevedení lesklá alebo štruktúrovaná.

ROZMERY HLINÍKOVEJ PERGOLY S PEVNOU STRECHOU

Hliníkové pergoly dodávame na mieru pre každú terasu. Minimálny rozmer pergol so strechou z polykarbonátu je š. 2.000 x h. 2.000 mm a maximálny rozmer potom š. 14.000 x h. 5.000 mm. Podľa rozmeru je potom prispôsobený počet predných hliníkových stojin v prednej časti od 2 do 5. Minimálny rozmer pergol so strechou z bezpečnostného skla je š. 2.000 x h. 2.000 mm a maximálny rozmer potom š. 14.000 x h. 4.000 mm. Podľa rozmeru je potom prispôsobený počet predných hliníkových stojin v prednej časti od 2 do 6.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VO VNÚTRI PEVNEJ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou strechou vám zaistia odtok dažďovej vody, vďaka pevnej streche, ktorá vodu odvádza do prednej časti k odtokovému profilu. Voda potom odteká odtokovým profilom do otvoru, ktorý je vyfrézovaný v mieste stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

ZASTÍNENIE PERGOLY POMOCOU VONKAJŠIE MARKÝZY

Pre najkomfortnejšie používanie hliníkovej pergoly s pevnou strechou odporúčame použiť špeciálne vyvinuté markízy na zatienenie pergol alebo zimných záhrad. Ak chcete zastaviť slnečné lúče nad polykarbonátom alebo bezpečnostným sklom, tak odporúčame použiť typy markíz ako je Airomatic, Targa alebo Xline. Nevýhodou markízy nad strechou je väčšia náchylnosť k poryvom vetra, ďalej tiež vyššia miera znečistenia látky a nemožnosť používať markízu za dažďa. Ďalšou možnosťou je použiť markízy pod strechou, ktorá síce tak efektívne nebráni slnečným lúčom, ale za to je odolnejšia proti vetru, môže ju používať za dažďa a taktiež má látka vyššiu životnosť, pretože nie je vystavená vonkajším vplyvom a nečistotám. Pokiaľ zvažujete túto variantu, tak odporúčame markízu Xlight.

Kvalitní markýzy pro hliníkové pergoly k domu

SCREENOVÉ ROLETY PRE HLINÍKOVÉ PERGOLY

Screenové rolety ZIPSCREEN slúžia ako ochranňa pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj na ochranu súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý má rôzne veľkosti v závislosti od rozmeru (šírke). Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojiny pergoly má rozmer 46×32 mm. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému. Hliníkové profily farebne prispôsobíme konštrukcii celej pergoly.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Serge Ferari a Copaco. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza vo vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenovej rolety odolajú až 72 km/hod (20 m/s) nárazového vetra. Medzi najúžasnejšie vlastnosť screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pri priehľade cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

BEZRÁMOVÉ A RÁMOVÉ POSUVNÉ ZASKLENIE PERGOL

Hliníkové pergoly s pevnou strechou sú vyvinuté tak, aby ich šlo ľahko rozšíriť na zimnú záhradu. Pokiaľ inštaláciu posuvných presklených systémov zvažujete ihneď na začiatku, tak odporúčame zimnú záhradu Gardenroom, ktorá sa dodáva v typizovaných rozmeroch v prevedení bezrámového a rámového zasklenia. Pokiaľ zvažujete inštaláciu zasklenia neskôr, tak zostaňte pri hliníkovej pergole Legend. Hliníkovú pergolu je možné vybaviť bezrámovým aj rámovým zasklením v niekoľkých variantoch.

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU PERGOLY

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je integrované vo vnútri hliníkových strešných profilov. Jedná sa o LED osvetlenie, ktoré dodávame v čiernej a striebornej variante. V štandardnom prevedení sa osvetlenie ovláda diaľkového ovládača s funkciou ON/OFF (zapnuté/vypnuté) a je tiež možné intenzitu osvetlenia regulovať v rozsahu 0% - 100%

Na vyhrievanie priestoru pergoly slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, rôznych farbách a zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 1500W do 2500W, kedy je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVEJ PERGOLY

Odborná montáž bezúdržbových pergol s pevnou strechou Vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie hliníkovej pergoly je na stenu domu, ďalej potom ako samostatne stojace (iba v prípade polykarbonátu). V prípade montáže na stenu je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácie, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, tak používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky Fischer Thermax v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme na mieru, tak sme schopní zaistiť pomocné konzoly a profily pre úspešné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok pergoly v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, tak používame skrutky do betónu alebo závitovej tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Ak zákazník nemá možnosť zaistiť betónové pätky, tak využívame inštaláciu pomocou zemných skrutiek. Pozrite sa na prehľad kotviacich prvkov pre hliníkové stojiny.

 

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY

Dodací termín tejto hliníkovej pergoly je 8 týždňov. V závislosti od vyhotovenia, farby, príslušenstva a špeciálnych požiadaviek sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornení pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 24 mesiacov a vzťahuje sa na hliníkovú konštrukciu pergoly. Záruka je platná iba vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuáli.

ÚDRŽBA A ČISTENIE HLINÍKOVÝCH PERGOL

Tato varianta pergol je úplne bezúdržbový a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj strechu ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom očistiť odtokový žláb a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné. Variant pergoly s bezpečnostným sklom má tú nevýhodu, že na skle sú vidieť všetky nečistoty (prach, špina a iné).

Poradíme s výberom hliníkovej pergoly s pevnou strechou

Výhody pergol ALUPERGOLA

 • Kvalitní produkt naší výroby se zárukou 24 mesiacov
 • Integrovaný okap v přední části zabezpečí dokonalý odvod vody
 • Vhodné použití do 2. sněhového pásma se zatížením 170 kg/m2
 • Možnost integrovaného LED osvětlení ve střešních profilech
 • V základní nabídce strukturované povrchy (antracit)
 • 16 mm polykarbonát nebo 8 mm bezpečnostní sklo
 • Vhodné o doplnění o stínění (markýza nebo screenové rolety)
 • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení

Orientačná cena

Typ produktu Hliníková pergola s pevnou strechou ALUPERGOLA
Šírka 4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016
Ovládanie Pergola nemá pohyblivé súčasti
Prevedenie Pergola kotvená k domu, polykarbonát 16mm
Cena 2 047 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Produkt na celý život
 • Farebná paleta
 • Najpredávanejší produkt
 • Cenovo dostupné
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči vetru
 • Odolnosť voči snehu
 • Minimálny rozmer (šírka x hĺbka): 2000 x 2000 mm
 • Maximálny rozmer (šírka x hĺbka): 15000 x 5000 mm

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt