Hliníkové prístrešky sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Môžu chrániť jedno, ale aj dve alebo viac áut pred rozmarmi počasia. Na rozdiel od garáže sú lacnejšie a navyše šetria miesto pred domom alebo v záhrade. Strecha prístrešku chráni vaše auto pred zamrznutými krúpami, snehom, dažďom a slnečným žiarením. Hliníková konštrukcia je odolná proti korózii a absolútne bezúdržbová. Ako si vybrať prevedenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim financiám a priestoru?

Na čo myslieť pred stavbou prístrešku pre auto?

Prístrešok pre auto je jednoduchá konštrukcia, ktorá chráni vaše vozidlo pred snehom, prudkým slnečným žiarením, silným krupobitím a lejakmi. Na čo musíte myslieť vopred, aby prístrešok pre auto splnil všetky vaše očakávania?

Materiál konštrukcie

Pergoly alebo prístrešky na autá sa štandardne vyrábajú z dreva alebo hliníka. Čo sa oplatí vedieť o týchto materiáloch?

  • Drevo - drevený prístrešok si môžete kompletne vyrobiť sami. Od nákupu dreva cez jeho narezanie, opracovanie až po náter. Možno ušetríte pár drobných, ale bude vás to stáť veľa času. Drevo je prírodný materiál, ktorý sa dokonale hodí do vašej záhrady a na dvor. Ladí s tradične riešenými domami. Nezabudnite, že tento materiál je náročný na údržbu. Musíte ho pravidelne brúsiť a natierať ochrannými nátermi. Najväčšou hrozbou pre drevo sú drevokazní škodcovia.
  • Hliník - hliníková konštrukcia je síce drahšia ako drevo, ale okrem počiatočnej investície nebudete mať v budúcnosti žiadne ďalšie výdavky. Hliník si nevyžaduje žiadnu údržbu. Navyše nehrdzavie, takže vydrží dlhé roky. Prípadné nečistoty môžete odstrániť vysokotlakovým čističom alebo mäkkou handričkou a čistiacim prostriedkom a vodou. Výhodou hliníka je jeho nízka hmotnosť, ale vysoká nosnosť. Preto je hliníkový prístrešok pre auto subtílny, no zároveň odolá hromadeniu snehu a silným nárazom vetra. Hliníková konštrukcia je dostupná v širokej škále farieb, vybrať si môžete aj z prírodných dekorov. Prístrešok pre auto tak môžete ľahko zladiť s fasádou domu, pergolou, bránou, plotom alebo vonkajším tienením.

Prístrešok pre jedno, dve alebo viac áut?

Pred samotnou realizáciou si odpovedzte na otázku, koľko áut by mal prístrešok chrániť. Dnes je bežným štandardom, že rodina má viacero áut. Pergola s rozmermi 3 × 5 m zvyčajne postačuje na parkovanie jedného auta. Ak chcete mať pod strechou viac áut alebo chcete prístrešok využívať aj na iné účely, napríklad na parkovanie bicyklov, budete potrebovať prístrešok väčších rozmerov.

Výstavba prístrešku pre auto a stavebné povolenie

Zatiaľ čo klasická pergola s otvorenou strechou, ktorá slúži napríklad ako opora pre popínavé rastliny, nepodlieha posudzovaniu podľa stavebného zákona, v prípade stavby so strechou tomu tak nie je. Za určitých okolností je potrebné stavbu prejednať s miestnym stavebným úradom. Vo väčšine prípadov to však nie je potrebné. Kedy sa môžete vyhnúť jednaniu s úradmi?

  • Výška prístrešku pre auto bude do 5 m.
  • Zastavaná plocha nepresiahne 25 m².

Prečo uprednostniť prístrešok na auto pred garážou?

Zistite, aké sú výhody hliníkového prístrešku pre auto v porovnaní s garážou:

  • Ak splníte vyššie uvedené podmienky, nepotrebujete stavebné povolenie, avšak môže byť potrebné ohlásenie drobnej stavby.
  • Hliníkový prístrešok na auto je výrazne lacnejší ako stavba garáže.
  • Rýchla a jednoduchá realizácia.
  • Menej neporiadku počas výstavby.
  • S hliníkovou pergolou pre auto ušetríte miesto.

Prístrešky pre vonkajšie parkovanie z našej ponuky

V našej ponuke nájdete prístrešky pre jedno, dve alebo viac áut. Na výrobu používame odolné materiály, ako je hliník, nerezové skrutky, odolný polykarbonát so 100 % UV ochranou alebo hliníkový plech. Niektoré prístrešky je možné doplniť bočnými stenami z hliníka, polykarbonátu alebo bezpečnostného skla. Otvorený prístrešok tak môžete ľahko premeniť na uzavretú garáž.

Ponúkame samostatne stojace prístrešky, ale aj také, ktoré sú ukotvené k domu. Vďaka ukotveniu môžu fungovať nielen ako krytý parkovací priestor, ale aj ako zastrešenie vstupu do domu alebo ako pergola. Voda zo strechy sa najčastejšie zachytáva do jednej zo stojok a odvádza sa preč. Konštrukcie si tak zachovávajú jednoduchý vzhľad bez odkvapových žľabov.

Prístrešok TF P2

Hliníková konštrukcia prístrešku pre auto TF P2 je ošetrená eloxovaním. Ide o chemický proces, pri ktorom sa na povrchu vytvára kompaktná vrstva oxidu uhlíka, ktorá chráni konštrukciu pred koróziou. Štandardne sa konštrukcia dodáva v striebornej farbe, ale za príplatok je možné vybrať si odtieň zo vzorkovníka RAL. Stĺpy konštrukcie sa kotvia do betónu. Strecha je pokrytá 3 mm komôrkovým polykarbonátom, ktorý poskytuje 100 % ochranu pred UV žiarením. Strecha vydrží zaťaženie snehom až do 62 kg/m². Prístrešok je voľne stojaci. Jeho rozmery sú 504 cm × 250 cm.


Obrázok: Jednoduchý prístrešok TF P2.

Prístrešok pre auto Placeo

Prístrešok na auto Placeo má moderný dizajn pozostávajúci z hranatého profilu s ostrými rysmi. Je ideálnou voľbou pre moderné a minimalistické novostavby. Strecha je pokrytá trapézovým hliníkovým plechom s hrúbkou 1,2 mm. Maximálne zaťaženie strechy je približne 122 kg/m². Tento prístrešok môže byť buď voľne stojaci, alebo čiastočne ukotvený do steny domu. V základnej cene je pergola pre auto k dispozícii v desiatkach farieb, z ktorých si môžete vybrať. Za príplatok je možné vyhotoviť hliníkovú povrchovú úpravu dreva, žuly, mramoru a iných atypických vzorov. Minimálne rozmery sú 400 × 250 cm, maximálne 600 × 500 cm.


Obrázok: Prístrešok Placeo s hliníkovou strechou.

Prístrešok TF P3

Celohliníková konštrukcia je ošetrená eloxovaním, ktoré zabezpečuje, že hliník nehrdzavie. Prístrešok TF P3 sa štandardne dodáva v striebornej farbe, ale za príplatok si môžete vybrať farbu podľa vzorkovníka RAL. Na rozdiel od prístrešku TF P2, ktorý má strechu z 3 mm polykarbonátu, má prístrešok TF P3 strechu zo 6 mm komôrkového polykarbonátu. Preto vydrží vyššie zaťaženie snehom až do 160 kg/m². Samozrejmosťou je 100 % ochrana proti UV žiareniu. Rozmery prístrešku sú 517 × 250 cm. Ide o voľne stojacu konštrukciu.


Obrázok: Konštrukcia TF P3 vydrží zaťaženie snehom až do 160 kg/m².

Prístrešok pre 2 autá TF Smart

Ak potrebujete ochrániť pred nepriazňou počasia 2 autá, vyberte si prístrešok pre dve autá TF Smart. Jeho rozmery sú 500 × 550 cm. Hliníková konštrukcia je eloxovaná, takže sa nemusíte obávať korózie. Štandardne sa samostatný prístrešok na auto dodáva v striebornej farbe, ale za príplatok si môžete vybrať akýkoľvek odtieň RAL. Strecha je pokrytá buď 10 mm hrubým 4komôrkovým polykarbonátom, alebo 3 mm hrubým polykarbonátom Soli PC. Pri slnečnom žiarení sa môžete spoľahnúť na 100 % ochranu pred UV žiarením. Strecha vydrží zaťaženie až do 82 kg/m².


Obrázok: Pergola pre dve autá.

Prístrešok pre dve autá TF Plus

Prístrešok pre 2 autá TF Plus je samostatne stojaca konštrukcia so strechou z tmavého polykarbonátu s hrúbkou 6 mm, ktorá 100% zabraňuje prenikaniu UV žiarenia. Dodáva sa v základnej striebornej farbe, ale za príplatok môže byť vyhotovený v akejkoľvek farbe RAL. Konštrukcia je ošetrená eloxovaním, ktoré ju chráni pred koróziou. Strecha vydrží zaťaženie až do 120 kg/m². Rozmery hliníkového prístrešku sú 575 × 585 cm.


Obrázok: Pergola pre dve autá s tmavou polykarbonátovou strechou.

Prístrešok na auto Saddle

Konštrukcia prístrešku na auto Saddle zaujme svojím tradičným poňatím. Je to najmä vďaka klasickej sedlovej streche. Vďaka tomu môžete pergolu pre auto postaviť v záhrade modernej novostavby s rovnými líniami, ako aj v záhrade tradične riešeného alebo staršieho domu. Hliníkové profily sú povrchovo upravené práškovou farbou. Prístrešok pre auto je k dispozícii v bielej, krémovej, antracitovej alebo striebornej farbe. Za príplatok si však môžete vybrať farbu, ktorá vyhovuje vašim požiadavkám. Strecha je zo 16 mm polykarbonátu, ktorý môže byť mliečny alebo číry. Sklon strechy je štandardne 15°. Prístrešok je samostatne stojaci a umožňuje inštaláciu bočných stien. Minimálne rozmery sú 368 × 300 cm, maximálne 1000 × 615 cm.


Obrázok: Tradičný koncept prístrešku so sedlovou strechou.

Prístrešok FLAT

Ak hľadáte pergolu na auto k modernému domu, vyberte si model FLAT. Môže sa pochváliť dokonale plochou strechou vyrobenou z oceľového sendvičového panelu s hrúbkou 40 mm. Voda zo strechy odteká do jednej zo stojok. Pergola pre autá sa dodáva v základnej antracitovej farbe, ale za príplatok si môžete vybrať akúkoľvek inú farbu zo vzorkovníka RAL. Na samonosnú konštrukciu je možné namontovať bočné steny. Minimálne rozmery konštrukcie sú 360 × 360 cm, maximálne 1060 × 360 cm.


Obrázok: Moderná konštrukcia prístrešku Flat.

Prístrešok Legend

Konštrukcia prístrešku pre auto Legend je čiastočne ukotvená k stene domu. Môže preto fungovať aj ako pergola alebo zakrývať priestor pred vchodovými dverami. Strecha prístrešku na auto Legend je pokrytá 16 mm komôrkovým polykarbonátom v čírej alebo mliečnej farbe. Jej štandardný sklon je 8°, ale za príplatok je možný sklon od 5° do 15°. Hliníková konštrukcia je k dispozícii v bielej, krémovej, antracitovej alebo striebornej farbe. Za príplatok je k dispozícii akákoľvek iná farba RAL. Konštrukciu je možné doplniť bočnými stenami. Minimálne rozmery prístrešku sú 400 × 300 cm, maximálne 700 × 500 cm.


Obrázok: Prístrešok Legend ukotvený k domu.

Starajte sa o svoje vozidlo a predĺžte jeho životnosť tým, že ho ochránite pred rozmarmi počasia. Hliníkové prístrešky chránia autá pred snehom, dažďom, slnkom a krupobitím.

Vyberajte si ploty a brány či už ide o vjazdové brány, krídlové brány, koľajnicové vjazdové brány alebo pohony brán, pohony krídlových brán alebo pohony posuvných brán na koľajniciach alebo samonosné brány na našich webových stránkach! Pokiaľ si neviete rady, neváhajte kontaktovať našich šikovných technikov, ktorí Vám s výberom radia poradia.


 

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt