S úplným zatienením budete spať tvrdo celú noc

Pre pokojný spánok potrebuje naše telo tmu, a to najlepšie skutočnú tmu. Dnes nás vo väčšine miest obťažuje svetelný smog a dopadajú nám do izby svetlá z ulice. V lete nás zase slnečné lúče prebúdzajú príliš skoro alebo nám naopak nedovolia zaspať. Mnoho ľudí tiež pracuje na nočné smeny a potrebuje si potom kvalitne odpočinúť, aj keď vonku svieti slnko. Pre pokojný spánok nielen v noci, poslúži úplné zatienenie spálne.

Môžete ho dosiahnuť vonkajším i vnútorným tienením. Vonkajší tienenie ponúka dve možnosti:

  • žalúzie
  • rolety

Obe varianty dokážu uzavrieť spálňu a dopriať vám dostatočný odpočinok v tme. Žalúzie sú ideálne pre veľké okná. Rolety sa prispôsobia viacerým variantom. Pri roletách a žalúziách si môžete vyberať z veľkej škály farieb i prevedenia.

S vonkajším tienením sa nemusíte báť, že vám ovládanie naruší vašu pohodu a bude vás nútiť k zložitému zatemňovaniu. Je možné ho ovládať priamo z postele stlačením tlačidla.  

Rolety Fasade

Stačí stlačiť jedno tlačidlo a vonkajšie rolety Fasade sa postarajú o čiernočiernou tmu v spálni.

Vonkajšie tienenie je teda skvelým riešením, ale bohužiaľ sa nehodí do každého okna. Ak teda máte asymetrická okná, budete potrebovať vnútorné tienenie na mieru. Napríklad zatemnenie strešných okien podkrovnej spálne musíte vyriešiť vnútorným tienením. Pre miestnosti, kde sa spí, sú najlepšie tmavé látkové rolety.

Látkové rolety štýlovo zatienia aj strešné okná. Pokiaľ chcete dokonalé zatemnenie spálne, voľte tmavé farby roliet.

Niektorí spáči na úplné zatienenie nedajú dopustiť a v inej izbe by si už poriadne neoddýchli. Niekomu ale môžu ráno chýbať prvé slnečné lúče. Pre tých, ktorí majú pri plnom zatienení problém so vstávaním, je ideálnou voľbou zatieniť spálňu aspoň čiastočne.

Čiastočné zatienenie vytvára atmosféru a súkromie

Čiastočné zatienenie síce prepúšťa do miestnosti svetlo, ale tlmí ho. Vďaka tomu vytvára v spálni príjemnú atmosféru. Okrem toho môže byť takéto tienenie veľmi dobrý dizajnový prvok. Z vonkajších možností vám čiastočné zatienenie ponúkajú clony. Sú to screenové rolety zo svetlejších látok, ktoré nielenže neprepustia svetlo, ale ani zvedavé pohľady susedov.

Vnútorné tienenie má pre čiastočné krytie veľa možností.

  • Jednou z nich sú žalúzie, ktoré nemusia mať len klasickú podobu ako ich poznáte z panelákových bytov. Môžete si zaobstarať dizajnové žalúzie napríklad z dreva alebo staviť na jemné látkové žalúzie.
  • Ďalšou možnosťou sú rolety. Voľba látky rolety veľmi ovplyvní vzhľad vašej miestnosti.
  • Japonské posuvné panelové steny sú teraz veľmi modernou alternatívou ku klasike.
  • Rovnako ako originálne vertikálne žalúzie.

Všetky formy čiastočného zatienenia nielenže dotvárajú atmosféru vašej spálne, ale pomáhajú sa v nej cítiť útulne a chránia vaše súkromie. Ich dôležitou funkciou je aj regulácia teploty v miestnosti.

Ako dosiahnuť príjemnú teplotu v spálni?

Pre pokojný spánok je okrem tmy dôležitá aj správna teplota okolitého vzduchu. Istotne ste už zažili pár horúcich letných nocí, kedy ste takmer nezažmúrili oka. Je to rovnako nepríjemné, ako keď v  zime nestíha kúrenie a ráno je spálňa už studená. Správnym tienením môžete regulácii teploty veľmi pomôcť.

V lete nechajte rolety cez deň zatiahnuté. Keď zabránite slnku, aby prehrialo miestnosť počas dňa, kedy má najväčšiu silu, nachystáte si na noc príjemné prostredie. V zime sa naopak snažte nechať slnko do miestnosti svietiť čo najdlhšie. Cez sklo vašich okien sa miestnosť dostatočne prehreje. So západom slnka ale už rolety zatiahnite, nech zamedzíte zbytočným únikom tepla.

Všetko začína matracom

Bez kvalitného matraca sú všetky rady pre dobrý spánok len málo podstatné. Nepodceňujte správny výber matraca pre hodnotný spánok. Nekupujte si príliš mäkký matrac a ak ste citlivejší, uprednostnite hypoalergénne materiály.

Vysoko kvalitný matrac zo srdca Oravy od značky Materasso a správny výber tienenia urobia z vašej spálne miesto pre zdravý spánok.

Výber tienenia preberte s odborníkom a matrac si kúpte až po starostlivom vyskúšaní vo vybranej predajni. Až keď si vyberiete vyhovujúce tienenie a správny matrac pre príjemnejší spánok, premyslite si osvetlenie a ďalšie dekorácie. Odporúčame kvalitné matrace od slovenskej spoločnosti Materasso.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ