Vnútorná tieniaca technika môže mať mnoho podôb. Dáte prednosť vertikálnym či horizontálnym žalúziám? Alebo si svoj domov vyzdobíte elegantnými japonskými stenami? Rozmach zažívajú aj rolety a žalúzie typu deň a noc. Ktoré tienenie je pre vás najvhodnejšie?

Prečítajte si tiež článok o možnostiach vonkajšieho tienenia.

Vnútorné tienenie ako funkčný a estetický prvok

Vnútorné tienenie je elegantným a funkčným doplnkom interiéru. Ak je vaším cieľom maximálna ochrana pred prehrievaním a eliminácia úniku tepla, skombinujte systém vnútorného aj vonkajšieho tienenia. Rovnako ako pri exteriérovom tienení môže byť vami zvolená vnútorná tieniaca technika napájaná elektricky a integrovaná do vášho inteligentného domu. Na rozdiel od vonkajšieho tienenia je vnútorné tienenie lacnejšie a zvyčajne je k dispozícii v širšej škále vyhotovení. Zatienenie spálne je obzvlášť dôležité na zlepšenie kvality spánku.

Podľa čoho vyberať vnútorné tienenie?

Na trhu existuje množstvo systémov na ochranu interiéru pred nepríjemnými slnečnými lúčmi a teplom. Ak si chcete vybrať prevedenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám, odpovedzte si na tieto jednoduché otázky:

 • Ako veľmi má byť miestnosť zatemnená? - Zatemňovacie rolety poskytujú v interiéri najväčšiu tmu.
 • Potrebujete zatieniť veľký priestor? - Vertikálne alebo zvislé žalúzie sú najvhodnejšie do veľkých hál alebo obývacích izieb. Do menších priestorov sú vhodné plisé žalúzie.
 • Aký je dizajn vášho obydlia? - Ak máte domov, v ktorom prevládajú prírodné prvky, siahnite po drevených žalúziách alebo látkových roletách. Môžete si vybrať z množstva farieb a motívov. Stačí si len zvoliť, ktoré prevedenie sa bude hodiť k vášmu domovu.

Druhy vnútorného tienenia

Mnohí ľudia si pod pojmom vnútorné tienenie predstavujú horizontálne hliníkové žalúzie alebo klasické látkové rolety. Ponuka vnútorného tienenia je však oveľa pestrejšia.

 • Horizontálne žalúzie - majú lamely v horizontálnej polohe. Sú k dispozícii v rôznych farbách. Môžu sa ovládať pomocou retiazky, tyčky alebo šnúrky. Výhodou je priaznivá obstarávacia cena, odolnosť voči plesniam a jednoduchá údržba.
 • Drevené žalúzie - ich lamely sú vyrobené z dreva. Na výber je zvyčajne niekoľko farieb morenia.
 • Vertikálne žalúzie - predtým sa používali len v kanceláriách a ordináciách. Dnes sú bežným prvkom v domácnostiach. Dokážu ľahko zatieniť väčšie plochy.
 • Látkové rolety - na výber je celý rad látok vrátane úplne zatemňujúcich žalúzií. Môžu mať kovovú alebo plastovú konštrukciu, box chrániaci látku alebo bočné vodiace lišty. Dajú sa upevniť mnohými spôsobmi. Ponúkame aj vonkajšie screenové rolety.
 • Rímske rolety - od tradičných látkových roliet sa líšia spôsobom sťahovania. Látka sa pri sťahovaní nenavinie, ale zloží. Sú k dispozícii v rôznych farbách.
 • Plisé žalúzie - ide o variant založený na roletách a žalúziách. Látka je zložená do harmoniky. Vyťahovaním alebo sťahovaním jedného alebo viacerých profilov nastavíte presnú polohu plisé v okne.
 • Japonské steny - ide o pevné tieniace steny na báze roliet a vertikálnych žalúzií. Sú ideálnym riešením pre jednoducho zariadené a vzdušné priestory. Pri použití s francúzskymi oknami japonské steny siahajú až po zem.
 • Rolety deň a noc - majú dve vrstvy látky, ktoré sa navzájom prekrývajú. Pozostávajú z priesvitných a nepriehľadných pruhov, ktoré umožňujú regulovať prenikanie denného svetla.
 • Rolety a žalúzie na strešné okná - sú k dispozícii v rôznych farbách a priesvitnosti. Ideálne je viesť ich v lištách.

Vnútorné tienenie z našej ponuky

V našej ponuke nájdete tienenie, ktoré vylepší váš interiér a bude výrazným štýlovým doplnkom. Ktoré si vyberiete?

Látkové žalúzie typu plisé horizontálne

Horizontálne Plisé žalúzie možno použiť pre akýkoľvek tvar okna. Výborne sa hodia aj na zatienenie strešného okna alebo zimnej záhrady. Žalúzie môžete ovládať pomocou rukoväte, šnúrky, retiazky alebo kľuky. Obľúbený je aj elektrický pohon, ktorý umožňuje ovládať žalúzie pomocou vypínača alebo diaľkového ovládania. Samozrejme, môžete ich pripojiť aj k rôznym senzorom, ktoré reagujú na svetlo.

Žalúzie sú k dispozícii v 400 rôznych farbách a vo viac ako 650 dizajnoch. Tkanina môže byť priehľadná, polopriehľadná, typu deň/noc, blackout alebo dimout, čo je vhodné pre pracoviská s PC monitormi.

Dizajnové látkové žalúzie
Obrázok: Dizajnové látkové žalúzie.

Zatemňovacie látkové rolety Rollo

Rolety vám prispôsobíme na mieru. Montáž roliet Rollo je možná pred okenný otvor, na stenu, do stropu, do okenného otvoru alebo na krídla okien. Existuje aj možnosť inštalácie do strešných okien. Na výber je viac ako 400 látok rôznych farieb a vzorov. Samozrejme, k dispozícii sú aj priehľadné a úplne nepriepustné látky.

Z hľadiska ovládania si môžete vybrať medzi retiazkou, kľukou, šnúrkou alebo elektrickým pohonom. Pri motorizácii stačí stlačiť tlačidlo alebo použiť diaľkové ovládanie. Obľúbené je aj ovládanie na batérie, pri ktorom nemusíte k roletám privádzať elektrinu.

Zatemňovacie látkové rolety
Obrázok: Zatemňovacie látkové rolety.

Japonské posuvné panelové steny

Japonské posuvné steny sú ideálne pre byty s veľkými francúzskymi oknami od podlahy až po strop. Každej miestnosti dodajú eleganciu. Panely sú vďaka konštrukcii so suchým zipsom ľahko vymeniteľné, takže si môžete zaobstarať rôzne farby, ktoré budú napríklad zodpovedať ročným obdobiam. Váš domov tak ľahko oživíte novým prvkom. Japonské steny sa používajú aj ako priečky do veľkých miestností.

Môžete ich ovládať pomocou šnúrky, retiazky, tyčky alebo rukoväte. Možno ich zhrňovať na ľavú alebo pravú stranu. Výhodou japonských stien je ich ľahká inštalácia a jednoduché ovládanie.

Minimalistické rolety
Obrázok: Minimalisticky riešené rolety.

Látkové žalúzie Duette šetria vašu peňaženku

Žalúzie sú vyrobené z tkaniny so vzduchovými komorami, ktoré jej zaručujú dokonalé izolačné vlastnosti. Okrem toho účinne tlmia svetlo. Ostré svetlo sa zrazu zmení na príjemne tlmené, mäkké svetlo. Žalúzie možno namontovať do akéhokoľvek tvaru okna. Hodia sa aj na strešné okná. Obľúbené sú aj na zatienenie zimných záhrad. Žalúzie Duette sa dajú vyrobiť v prevedení deň/noc.

Môžu sa ovládať klasickou šnúrkou, retiazkou alebo kľukou. Existuje aj možnosť automatického ovládania vďaka elektrickému pohonu a spolupráci so senzormi reagujúcimi na svetlo.

Izolačné rolety
Obrázok: Rolety s dokonalými izolačnými vlastnosťami.

Látkové rolety deň a noc Twinrollo

Množstvo svetla, ktoré prenikne do vášho interiéru, je vo vašich rukách. Rolety Twinrollo sa skladajú z dvoch látok s priehľadnými a nepriehľadnými pruhmi, vďaka čomu sa môžete rozhodnúť, či chcete miestnosť úplne zatieniť, alebo do nej vpustíte len obmedzené množstvo svetla.

Rolety vám môžeme vyrobiť na mieru. Na výber je veľké množstvo látok, farieb a vzorov. Rolety sa ovládajú ručne pomocou retiazky či šnúrky alebo moderne pomocou elektromotora.

Látkové rolety
Obrázok: Látkové rolety typu deň a noc.

Rafinované záclonové žalúzie Raffinesse

Čím sa záclonové žalúzie Raffinesse líšia od ostatných? Tým, že sa skladajú z troch tkanín. To vám dáva možnosť detailne sa pohrať so svetlom v miestnosti. Dômyselnosť tieniacej techniky spočíva nielen v možnosti regulovať prenikanie svetla v najjemnejších nuansách, ale aj v jej vzhľade. Práve kombinácia vertikálnych žalúzií s elegantnými záclonami dodáva miestnosti jedinečný vzhľad.

Záclonové žalúzie vieme vyrobiť podľa vašich požiadaviek. Rozhodnite sa nielen pre farbu alebo typ látky, ale aj pre spôsob ovládania. Dáte prednosť klasike s retiazkou a šnúrkou, alebo sa rozhodnete pre moderné elektrické ovládanie?

Záclonové žalúzie
Obrázok: Vkusné záclonové žalúzie.

Hliníkové žalúzie: nadčasová klasika

Hliníkové žalúzie sú klasikou, ktorá dobre poslúži v novostavbách aj starších domoch. Môžu sa pochváliť dlhou životnosťou a jednoduchým ovládaním. Tradične sa ovládajú pomocou šnúrky alebo retiazky. Milovníci moderných technológií si vyberú pohon elektromotorom.

Hliníkové žalúzie vieme vyrobiť podľa vašich požiadaviek. Stačí si vybrať typ lamiel, dekor, vzor alebo farbu. Hliníkové žalúzie idú s dobou, preto sú na trhu dostupné v najmodernejších variantoch Megaview, Varioline a Variozone. Ide o žalúzie s maximálnou priehľadnosťou, prípadne spracovaním vo forme plisé alebo Duette.

Hliníkové žalúzie
Obrázok: Hliníkové žalúzie sú nadčasovou klasikou.

Žite ako uprostred lesa

Načerpávate energiu prechádzkami v lese a túrami v horách? Preneste si kúsok prírody aj do svojho domova. Interiérové drevené žalúzie sú nadčasové, univerzálne a hlavne príjemné na pohľad. Môžete si vybrať z mnohých textúr a farieb (80). Drevené žalúzie môžete doplniť dekoračnou lištou. Ak ste fanúšikom nostalgie, nemali by ste si nechať ujsť drevené žalúzie Evolution s viditeľným nosníkom. Rovnako ako pri iných žalúziách, je ovládanie možné pomocou retiazky, šnúrky alebo elektrického pohonu.

Prírodné drevené žalúzie
Obrázok: Prírodné drevené žalúzie.

Pre moderné interiéry s veľkými sklenenými plochami

Vertikálne žalúzie predstavujú jednoduché, ale elegantné riešenie na zatienenie veľkých presklených plôch doma aj na pracovisku. Vertikálne tienenie si obľúbia priaznivci jednoduchosti, modernosti a čistých línií. Na mieru vám vyrobíme tienenie v podobe žalúzií s hliníkovými lopatkami, PVC lamelami alebo prírodnými látkami. Drevené alebo hliníkové pásky sú dokonalým doplnkom. Žalúzie sa ovládajú ako manuálne, tak aj elektricky.

Vertikálne žalúzie
Obrázok: Vertikálne žalúzie na zatienenie veľkých okien.

Rolety a žalúzie pre strešné okná

Keď bývate v podkroví, často čelíte vysokým teplotám, a to najmä v lete. Urobte si život v podkroví príjemnejším. Pre vaše strešné okná vám vyrobíme látkové rolety alebo plisé žalúzie. Zatienenie môžete ovládať manuálne, ale aj na diaľku. Oceníte to, ak sú okná príliš vysoko. Vyberte si zo širokej ponuky materiálov, štruktúr a vzorov.

Tienenie pre strešné okná
Obrázok: Tienenie do podkrovných okien.

Chcete výhodne hospodáriť so svetlom a financiami? Kombinujte vonkajšie tienenie s vnútorným. Pozrite sa, ako vyzerajú vonkajšie žalúzie a rolety na desiatkach domov či bytov, ktoré sme v priebehu rokov nainštalovali.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt