Posuvná pergola Quattro

Pergola s posuvnou strechou Quattro má čisté moderné línie s minimalistickým geometrickým vzhľadom a je najnovším produktom v spoločnosti Suntech v súčasnej kolekcii vonkajšieho bývania. Posuvnú strechu možno zavrieť a vytvoriť otvorený priestor až do 83% celkového rozmeru.

Quattro tiež predstavuje prvé osvetlenie na svete, ktoré je integrované do textilnej vrstvy a celkovo ponúka 3 druhy osvetlenia: RGB LED - Hidden Stripe osvetlenie pre zmenu farby, LED Stripe Dimmer osvetlenie na stranách po obvode konštrukcie pre zaistenie intenzity, alebo osvetlenie HDD Lux High Power LED integrované v tkanine.

Jednotlivé moduly možno prispôsobiť až do 5,5 m hĺbky a 8 m dĺžky pomocou flexibilných spôsobov inštalácie ako je integrácia do existujúcich konštrukcií, montáž na stenu a voľné postavenie pre väčšie vonkajšie plochy.

Spoločnosť SUN SYSTEM, s.r.o. je certifikovaným obchodným partnerom výrobca spoločnosti SUNTECH pre Českú, Slovenskú a Rakúsku republiku.

Celý popis produktu

Nezáväzný dopyt


Chcete vidieť, ako by táto pergola vyzerala priamo vo vašej záhrade alebo na terase? Vyskúšajte našu aplikáciu. Sťahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÝ POPIS KONŠTRUKCIE ZHRŇOVACIE PERGOLY

Zhrňovacia pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené práškovou farbou a zhrňovacie strechou z 3-vrstvového PVC. Najdôležitejšou časťou pergoly sú priečne profily, ktoré majú rozmer 252 x 82 mm. Ďalšou nepostrádateľnou časťou sú hliníkové stojky pergoly, ktoré majú rozmer 160 x 160 mm.

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE A POSUVNÉ LÁTKY

Celá konštrukcia posuvnej hliníkovej pergoly je opatrená práškovou farbou od výrobcu Pulver. Základné farby bez príplatku sú "Basic colours", ktoré obsahujú 6 farieb (RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tieto farby sú lakované v hladkom prevedení - lesklé. Ďalšia farba z kolekcie "Exclusive colours", ktorá je bez príplatku a je absolútne najpopulárnejší je ON617. Potom je možné za príplatok vyberať z rozšírenej kolekcie "Exclusive colours a Texture colours", prípadne akejkoľvek farby z kolekcie RAL.

Zhrňovaciu strechu hliníkovej pergoly tvorí 3 vrstvová PVC látka od nemeckého výrobcu Mehler. V základnom prevedení môžete vyberať z kolekcie látok "Basic, Xclusive a Matt", ktoré obsahujú 7 látok, ktoré sa označujú ako "blackout" tzn. nepriehľadné. Za príplatok môžete zvoliť látku, ktorá je transparentná, ale stále si zachováva nepriedušné vlastnosti základných látok. Nevýhodou týchto látok s označením "Transparent" môže byť viditeľnosť nečistôt z hornej strany látky.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VNÚTRI PERGOLY

Zhrňovacia látka je vybavená neviditeľným obojstranným sklonom (40 mm), ktorý umožňuje jednostranný alebo striedavý odtok cez krokvy. Voda potom odteká odtokovým profilom do otvoru, ktorý je vyfrézovaný v mieste stojky. Vývod vody je viditeľný (voľný) prostredníctvom odtokovej pätky. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

Odtok vody

SCREENOVÉ ROLETY PRE PERGOLU S POSUVNOU STRECHOU

Screenové rolety ZIPSCREEN slúžia ako ochranna pred vplyvmi počasia (slnko, vietor alebo dážď), ale aj k ochranne súkromia pod pergolou. Screenové rolety majú hliníkový extrudovaný box, ktorý má rôzne veľkosti v závislosti od rozmeru (šírka). Vodiaci profil, ktorý je pevne fixovaný pomocou nerezových skrutiek do stojky pergoly má rozmer 46 x 32 mm. Vnútri profilu sa nachádza PVC vložka, ktorá je súčasťou tzv. ZIP systému. Hliníkové profily farebne prispôsobíme konštrukcii celej pergoly.

Screenové rolety

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLIET

Tkanina roliet sa skladá zo sklenených alebo polyesterových vlákien s poťahovou vrstvou PVC od popredných európskych výrobcov Serge Ferari a COPAC. Okraje látky sú opatrené "zipsom", ktorý je navlečený do PVC vložky, ktorá sa nachádza v vodiacom profile. Vďaka tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolajú až 72 km / hod (20 m / s) nárazového vetra. Medzi najúžasnejšie vlastnosti screenových roliet patrí zachovanie kontaktu s okolia pozorovaného cez látku pri dennom svetle. Naopak nevýhodou je, že pri nočnom osvetlení pod pergolou je látka úplne transparentná (neochráni v noci vaše súkromie). Technická tkanina screenových roliet je úplne bezúdržbová.

Látky pre screenové rolety

OSVETLENIE A VYHRIEVANIE PRIESTORU PERGOLY

 • LED Stripe Dimmer Ligting vytvára príjemnú atmosféru. Stmievateľné mäkké Led Stripe osvetlenie na stranách vo vnútri konštrukcie poskytuje buď intenzitu denného svetla (120 LEDs / m l 2800K) a alebo studené biele svetlo (60 LEDs / m l 5100K).
 • Osvetlenie RGB Led-Hidden Stripe Lighting vytvára luxusnú atmosféru s nekonečnými farebnými možnosťami (60 LEDs / m).
 • Linear Fabric Dimmer LED má ako prvý na svete integrované svetelné profily na tkanine a vytvára dostatočné okolité svetlo počas večera. Patentovaný systém osvetlenia môže byť v symetrickom alebo asymetrickom prevedení (studené biele svetlo 120 LEDs / m I 6000K).

RGB osvetlenie

K vyhrievanie priestoru pergoly slúžia nástenné elektrické infražiariče, ktoré dodávame s rôznym výkonom, rôznych farbách a zaujímavým príslušenstvom. Infražiariče dodávame s účinnosťou od 1500W do 2500W, kedy je možné na diaľkovom ovládači voliť intenzitu zariadení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

elektrické infražiariče

OVLÁDANIE POSUVNÉ PERGOLY A PRÍSLUŠENSTVO

Hliníkovú pergolu je možné ovládať len elektronicky pomocou špeciálne uloženého rúrkového pohonu SOMFY so vstavaným rádiovým prijímačom. Dodávame riadiaci systém vrátane ovládania od spoločnosti SOMFY (francúzska spoločnosť, produkty so zárukou 5 rokov). Pergolu ovládate pomocou prenosného diaľkového ovládača, ktorý dodávame v niekoľkých variantoch - rôzne počty riadiacich kanálov, možnosť scenárov alebo ovládania v určitý čas. Príslušenstvo riadiaceho systému sú rôzne typy čidiel reagujúcich na zmeny počasia - slnko, vietor a dážď. Pri použití systému Connexoon alebo Tahoma môžete pergolu ovládať prostredníctvom smartphonu, tabletu alebo počítača.

Ovládanie SOMFY

ODBORNÁ MONTÁŽ POSUVNÉ PERGOLY

Odborná montáž zhrňovacích pergol Vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu pergoly vykonávajú 2-3 montážne technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Pre lepšiu manipuláciu pri inštalácii využívame špeciálne montážne zariadenia, ktoré sú prispôsobené na montáž a zaručí nám lepšiu manipuláciu s nábalom a minimalizovanie možnosti poškodenia látky. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie posuvnej pergoly je vždy na stenu domu, do stropu alebo samostatne stojace. V prípade montáže na stenu či strop je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácia, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, tak používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky Fischer Thermax v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme na mieru, tak sme schopní zabezpečiť pomocné konzoly a profily pre zdarné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok pergoly v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, tak používame skrutky do betónu alebo závitovej tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Ak zákazník nemá možnosť zabezpečiť betónové pätky, tak využívame inštaláciu pomocou zemných skrutiek.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA POSUVNEJ PERGOLY

Dodací termín tejto zhrňovacej pergoly je 8 týždňov. V závislosti na prevedení, farbe, príslušenstva a špeciálnym požiadavkám sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálna vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornený pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 24 mesiacov a vzťahuje sa na pergolu vrátane elektropohonu SOMFY. Záruka je platná len vtedy, keď výrobok používate a udržujete podľa pokynov, ktoré sú predpísané v užívateľskom manuály.

ÚDRŽBA PERGOLY

Táto posuvná pergola je celkom bezúdržbová a preto nevyžaduje špeciálnu údržbu. Čas od času doporučujeme konštrukciu i posuvnú strechu ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Na väčšie nečistoty môžete použiť slabú saponátovú vodu a potom saponát zmyť čistou vodou.

Odporúčame vám pred realizáciou posuvnej pergoly návštevu showroomu. Systém posuvných pergol môžete vidieť v Prahe, Skalici, Žiline a Bratislave.

Poradíme s výberom pergoly s posuvnou strechou z hliníka

Výhody posuvných pergol QUATTRO

 • 40 ročná tradícia výroby a nadštandardná záruka 24 mesiacov
 • 7 farieb konštrukcie a 7 látok úplne bez príplatku
 • Odolnosť proti silnému vetru až do 102 km / hod
 • 100% vodotesná strešná PVC tkanina od nemeckého výrobcu
 • extrudované screenové rolety vo farbe pergoly
 • možnosť integrovaného RGB LED osvetlenia
 • maximálny rozmer pergoly až 5500x8000 mm

Orientačná cena

Typ produktu Hliníková pergola s posuvnou strechou QUATTRO
Šírka 4000 mm
Hĺbka 3000 mm
Farba RAL 7016
Ovládanie Rádiovým pohonom Somfy
Prevedenie Pergola s odtokovým profilom, kotvená k domu
Cena 11 871 € bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informácie

 • Farebná paleta
 • Designový produkt
 • Efektívne stienenie
 • Ochrana pred slnkom
 • Odolnosť voči dažďu
 • Odolnosť voči vetru
 • Minimálny rozmer (šírka x hĺbka): 1 500 x 2 500 mm
 • Maximalny rozmer (šírka x hĺbka): 5 500 x 8 000 mm

K STIAHNUTIU

EVA - Kolekcia farieb konštrukcie (PDF, 522.2KB) NOVO - Objednávkový formulár (PDF, 25.4KB)

Ukážky realizácií

Ako prebieha zaslanie dopytu?

 1. Oboznámenie

  Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu. Poskytnutie prípadného upresnenia k poptávanému produktu.

 2. Ponuka

  Podľa spresneniach informácií zašleme vypracovanú ponuku.

 3. Odsúhlasenie

  Kontaktovanie zákazníka za účelom zistenia, či k nej dostal kalkuláciu.

 4. Zameranie

  V prípade záujmu - domluva s nasim technikom/ obchodným manažérom ohľadom osobného stretnutia s cieľom finálneho zameranie.

 5. Plánovanie

  Po prijatej objednávke dohodneme termín dodanie montáže.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

+421 800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO
Máte s nami skúsenosť? Povedzte názor na Facebooku či Google. Pomôžete ostatným.
Chceme vám uľahčiť prehliadanie nášho webu a ukázať vám len to, čo vás skutočne zaujíma. Môžeme? :)

Potrebujeme na to váš súhlas so spracovaním súborov cookies, teda malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači. Pomôžu vám ušetriť si klikanie, nájsť na našom webe rýchlo všetko potrebné a vďaka nim sa vám zobrazujú len skutočne relevantné reklamy na služby a tovar. Všetko o tom, ako spracovávame cookies, nájdete TU.

Upraviť nastavenia Súhlasím
Aby sme vám mohli zaistiť bezpečné prehliadanie nášho webu a vždy relevantný obsah

Nevyhnutné cookies zaisťujúce správne fungovanie našich webových stránok vrátane tých, ktoré zaisťujú IT bezpečnosť. Patria sem aj cookies, ktoré sú potrebné na ukladanie vami zvolených nastavení či cookies potrebné na komunikáciu (load balancing cookies).

Tieto súbory, ktoré sa používajú na meranie a analýzu návštevnosti našich webových stránok (napríklad množstvo návštevníkov či zobrazené stránky), nám pomáhajú vylepšovať fungovanie stránok. Vďaka vášmu súhlasu budeme schopní získať a správne analyzovať cenné dáta o tom, ako našimi stránkami prechádzate a čo vás zaujíma. Môžeme sa tak neustále zlepšovať a zaistiť, aby náš web skvele fungoval a vy ste si mohli užiť pohodlné prechádzanie našou ponukou.

Tento typ cookies využívame na účely reklám zobrazovaných na webových stránkach tretích strán, napríklad na sociálnych sieťach. Vďaka týmto cookies je reklama prispôsobená tomu, čo vás skutočne zaujíma (napríklad na základe produktov, ktoré ste si prezreli na našom webe). Aj v prípade, že tieto súbory deaktivujete, stále sa vám budú pri prehliadaní internetu zobrazovať reklamy, nebudú však pre vás relevantné.

Zatvoriť
× Nájsť produkt