Výber vhodného plota, brány a bránky je dôležitou kapitolou pri stavbe či rekonštrukcii domu. Tieto komponenty zabraňujú nechceným návštevám, vytyčujú váš pozemok a starajú sa o dokonalé súkromie. Pri výbere plota, brány i bránok vždy myslite na to, aby spolu ladili.

Oplotenie chráni váš majetok aj súkromie.
Obrázok: Oplotenie chráni váš majetok aj súkromie.

Zvoľte bezúdržbový a odolný materiál

Ploty, brány i bránky môžu byť drevené, kovové alebo napríklad pletivové. Ak ale chcete najkvalitnejší materiál, ktorý je na trhu dostupný, vyberte si hliník. Hliníkové ploty a brány sú úplne bezúdržbové, takže sa hodia pre všetkých, ktorí nechcú v budúcnosti tráviť čas modernizáciou.

Drevo a kov je potrebné pravidelne ošetrovať. Nejedná sa pritom len o nátery, ale aj o brúsenie. Obe tieto činnosti vám zaberú veľa času a navyše budú vyžadovať určitú finančnú investíciu. Na hliníkových komponentoch sa však zub času nepodpíše. Vydržia mráz, dážď, vlhko aj vysoké teploty. Nemenia pritom tvar, pevnosť ani svoju farbu.

Hliníkové ploty, brány a bránky je možné vyrobiť v akomkoľvek dizajne a v akejkoľvek farbe. Povrch môže byť polomatný aj jemne štruktúrovaný. Možná je aj rôzna kombinácia farieb rámu a výplne. Ľahko ich teda prispôsobíte charakteru, ale aj dominantným farbám vášho domu. Moderné hliníkové ploty a brány sú často tvorené z lamiel, ktoré korešpondujú s vonkajším tienením či bioklimatickými pergolami. Obyvatelia starších a tradične poňatých domov ocenia hliníkové ploty v drevenom dekore. Dekor dreva je pritom natoľko realistický, že od naozajstného dreva nie je na prvý pohľad rozoznateľný. Jeho výhodou je, že nevyžaduje žiadnu údržbu.

Hliníkové ploty

Ponuka hliníkových plotov Sun System korešponduje s našou ponukou hliníkových brán a bránok. Budete mať teda istotu, že všetky komponenty spolu budú ladiť.

NOVA - plot, ktorý ladí s vonkajším tienením

Hliníkový plot NOVA je tvorený lamelami, ktoré imitujú design žalúzií. Ak aj vy máte na dome vonkajšie žalúzie, je pre vás tento plot ako stvorený. Vďaka tvaru lamiel môže byť plot úplne nepriehľadný. V prípade, že sa rozhodnete pre medzery medzi lamelami, získate priehľadný plot. Lamely sú štandardne uložené horizontálne, no je možné ich inštalovať aj vertikálne.

RAND - nadčasové oplotenie

Ak vyznávate nadčasovú eleganciu, váš pozemok by mal byť ohraničený plotovým systémom RAND. Plot tvoria jednoduché horizontálne položené lamely s rôznou šírkou. Medzera medzi jednotlivými lamelami je ľubovoľná.

Plot s nadčasovým dizajnom.
Obrázok: Plot s nadčasovým dizajnom.

BLOCK - pre dokonalé súkromie

Hliníkový plotový systém BLOCK je najlepším riešením pre všetkých, ktorí si starostlivo chránia svoje súkromie. Tvoria ho dva typy hliníkových profilov, ktoré sú položené na sebe. Unikátny dizajn lamiel podčiarknete kombináciou farieb. Lamely sa štandardne kladú horizontálne, no je možná aj ich vertikálna inštalácia.

TURF - stredomorská inšpirácia

Hliníkový lamelový plot TURF svojím vzhľadom pripomína žalúziové okenice. Vďaka možnosti farebných kombinácií lamiel, bočných profilov a stĺpikov sa ľahko zladí s akýmkoľvek typom domu. Mierne naklonené lamely sú strojcami moderného a jedinečného vzhľadu, pričom plot môže byť priehľadný i nepriehľadný. Záleží len na vás, či si zvolíte horizontálne, alebo vertikálne položené lamely.

AERO - pôžitok z moderny

Plotový systém AERO vvniká lamelami elipsového tvaru, ktoré sa stanú dizajnovou čerešničkou vášho domu. Mohutnosť lamiel navodí pocit nedostupnosti. Lamely svojím vzhľadom nie náhodou pripomínajú slnolamy, pri ktorých realizácii sa skutočne využívajú. Oplotenie môže byť priehľadné aj nepriehľadné a lamely môžu byť uložené horizontálne aj vertikálne.

Plot, ktorý pôsobí nedobytne.
Obrázok: Plot, ktorý pôsobí nedobytne.

LINE - pocit odľahčenia

Hliníkové oplotenie LINE je minimalistické, ale pritom veľmi zaujímavé. Plot tvoria užšie hliníkové profily a dodáva sa len priehľadný s minimálnymi medzerami. Profily sa inštalujú na hliníkové rámy alebo stĺpy. Sú predsadené a úplne priznané.

MATELUX – pre luxusný dojem

MATELUX je moderný hliníkový plot, ktorého výplň tvorí odolné tvrdené sklo. Sklenené kalené platne pritom môžu byť číre alebo mliečne. Vďaka unikátnej technológii spracovania je sklo odolné a spoľahlivo ochráni váš majetok.

Hliníkové brány

Hliníkové brány a bránky sú dostupné v rovnakých dizajnoch ako ploty. Brány sa od seba líšia spôsobom otvárania.

Bránky a brány sú dostupné v rovnakom dizajne ako oplotenie.
Obrázok: Bránky a brány sú dostupné v rovnakom dizajne ako oplotenie.

  • Pojazdové brány po koľajnici – v spodnej časti automatickej vstupnej brány je inštalovaná koľajnica, v ktorej je vedené krídlo brány. Brána sa otvára do boku.
  • Samonosné posuvné brány – nosné vozíky brány sú umiestnené mimo vjazd, takže sa v ňom nenachádza žiadna prekážka, ktorá by bránila hladkému vstupu na pozemok.
  • Krídlové brány – tradičné riešenie vstupných brán, ktoré môžu byť jednokrídlové aj dvojkrídlové. Brány je možné ovládať manuálne, ale aj pomocou elektrických pohonov.

Mnoho majiteľov domov má dojem, že fasáda je to najdôležitejšie. O vašom štýle a vkuse však mnohé napovie aj oplotenie. Zvoľte také, ktoré bude s charakterom vášho domu korešpondovať, bude mať dlhú životnosť a nebude náročné na údržbu.

 

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ