Začína sa vám s príchodom chladnejších dní cnieť po chvíľach strávených na záhrade? Dobrou správou je, že sa s týmito okamihmi, kedy ste v tesnom kontakte s prírodou, lúčiť nemusíte. Riešením je zimná záhrada, vďaka ktorej si môžete pod pergolou užiť posedenie po celý rok.

Prečo si zaobstarať zimnú záhradu?

Poďme si najprv zodpovedať otázku, čo vedie ľudí k obstaraniu zimnej záhrady. Dôvodov je hneď niekoľko. Jedným z tých najzásadnejších je bezpochyby skutočnosť, že vďaka zimnej záhrade môžete zväčšiť obytný priestor domu a predĺžiť možnosť posedenia na záhrade. Nebudete tak obmedzení len peknými jarnými a letnými dňami, ale pobyt si môžete vychutnať po celý rok. Vďaka zimnej záhrade získate ďalšiu plnohodnotnú miestnosť, kde si môžete užívať posedenie s priateľmi alebo napríklad relaxáciu s knižkou a krásnym výhľadom do záhrady.

Týmto zoznam výhod zimných záhrad rozhodne nekončí. Zimná záhrada navýši cenu vášho domu a je teda skvelou investíciou. Okrem toho môže slúžiť aj na uskladnenie vecí a obľúbia si ju tiež milovníci záhradničenia, ktorí v zimnej záhrade môžu pestovať kvety a bylinky po celý rok. Ďalšou možnosťou využitia je wellness miestnosť s vírivkou a pohodlnými relaxačnými ležadlami.


Zimná záhrada zväčší obytný priestor vášho domu.

Sezónne aj celoročné zimné záhrady

Pri voľbe zimnej záhrady sa môžete stretnúť so sezónnymi, ktoré nie sú vykurované, a s obľúbenými celoročnými zimnými záhradami. Najobľúbenejším materiálom, ktorý sa používa na výrobu takýchto zimných záhrad, je hliník, ktorý je veľmi odolný a bezúdržbový.

Hliníkové zimné záhrady Gardenroom od nemeckého výrobcu Gardendreams ponúka Sun System v troch variantoch, a to:

Tieto záhrady sú dodávané v typizovaných rozmeroch, ak sú však vaše predstavy o rozmere zimnej záhrady iné, ponúka sa variant v podobe zimnej záhrady na mieru.

Takmer nekonečné možnosti zimných záhrad

Čo sa týka zimných záhrad Gardenroom, máte na výber štyri farebné varianty odolného práškového lakovania: bielu v lesklom prevedení, krémovú v lesklom prevedení, antracitovú v štruktúrovanom prevedení a striebornú v štruktúrovanom prevedení. Za príplatok je navyše možné vyberať z celého vzorkovníka RAL a zvoliť si variant, ktorý splní vaše predstavy.

Osvetlenie a vyhrievanie zimných záhrad

Pobyt v zimnej záhrade vám bezpochyby spríjemní vyhrievanie, ktoré môže mať podobu podlahového vykurovania, plynových ohrievačov alebo nástenných elektrických infražiaričov. Zimnú záhradu je možné tiež doplniť o osvetlenie integrované vnútri hliníkových strešných profilov. Tienenie zase zaistia baldachýny, plisé alebo screenové rolety.


Kúrenie a osvetlenie zimnej záhrady vám zaistí dokonalý relax.

Údržba a servis zimných záhrad

Údržba a servis zimných záhrad sa odvíja od zvoleného materiálu. Najnáročnejšie na údržbu sú zimné záhrady z dreva, keďže sa drevo musí každý rok natierať a ošetrovať proti plesni. Ak hľadáte bezúdržbový variant, odporúčame už spomínaný hliník, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou. Údržba hliníkových zimných záhrad v podstate spočíva len v umývaní skiel.

Na zimnú záhradu môžete premeniť aj pergolu

Máte pergolu a láka vás predstava, že by ste ju mohli využívať aj v chladnejších mesiacoch? Ak sa rozhodnete pre jej uzavretie pomocou bezrámového alebo rámového zasklenia, môžete ju využívať celoročne. Sklo vás spoľahlivo ochráni pred dažďom, vetrom a snehom a navyše vo vnútri udržuje teplo. Vďaka tomuto riešeniu môžete ľahko zväčšiť obytný priestor svojho domu. Túto možnosť ponúkajú niektoré z hliníkových pergol Sun System. Patria k nim bioklimatická pergola PLACEO, pergola s pevnou strechou Expert alebo pergola Legend, ktorá sa vyznačuje veľmi priaznivou cenou.

Chcete si užiť celoročné posedenie s výhľadom na záhradu? Prajete si rozšíriť obytné priestory svojho domu? Chcete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti? Ak ste na niektorú otázku odpovedali kladne, bude pre vás zimná záhrada tou pravou voľbou.

S výberom Vám ochotne poradíme

ZÁKAZNÍCKE CENTRUM

Neváhajte sa nás na čokoľvek opýtať, popr. nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Infolinka

0800 150 180

E-mail

dopyt@sunsystem.sk
NÁJSŤ PREDAJNÉ MIESTO

NEZÁVÄZNÝ DOPYT / DOTAZ